سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 17 تیر  ::  13:25

جشنواره های حوزه کشاورزی ارومیه بسترساز بازاریابی جهانی می شوند

سرویس آذربایجان غربی- شهردار ارومیه گفت: برگزاری جشنواره ها در حوزه کشاورزی بسترهای لازم برای بازاریابی جهانی را فراهم می کند.

 به گزارش کردپرس، محمد حضرت پور شهردارارومیه با اشاره به برگزاری جشنواره های متنوع در بخش کشاورزی در این استان بیان کرد:  جشنواره های حوزه کشاورزی، با هدف توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه گذار، ایجاد شور و نشاط اجتماعی و حمایت از کشاورزان و توسعه صنعت کشاورزی بویژه در بخش صادرات در این بخش برگزار می شود .

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی و به ویژه شهرستان ارومیه به عنوان قطب کشاورزی در کشور مطرح است افزود: شهرستان ارومیه از ظرفیت های بالقوه ای در بخش کشاورزی  برخوردار است، از این روی یکی از راهبردهای افق 1404 شهر ارومیه ( شهری برخوردار از اقتصاد پویا )است که در راستای تحقق این مهم در بخش محصولات کشاورزی، برگزاری جشنواره های  میوه های فصلی و به ویژه انگور و سیب در بازاریابی این محصولات و در نتیجه رونق اقتصادی بسیار موثر است .

حضرت پور ادامه داد: برگزاری جشنواره ها در حوزه کشاورزی بسترهای لازم برای بازاریابی جهانی را  فراهم می کند، با توسعه زیر ساخت های  لازم در بخش کشاورزی  شاهد رفع  مشکلات این قشر از جامعه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: برخورداری آذربایجان غربی از امتیازی به نام صنعت کشاورزی بسیار با اهمیت است و نقش رسانه ها  در پر رنگ کردن  این مهم و همچنین تعامل و همگراییضروری است از سویی دیگر توسعه صنعت کشاورزی باعث رونق اقتصادی، کاهش بیکاری و آسیب های اجتماعی  را در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه می شود.

شهردار ارومیه اظهار داشت: امسال تولیدات زردآلو بر اساس پیش بینی ها به 26 هزار تن می رسد  که با  زمینه سازی بسترهای لازم چون برگزاری جشنواره های میوه های فصلی در معرفی این محصول و سایر محصولات فصل تابستان چون گیلاس  در معرفی این محصول و توسعه صادرات آن گام برداشته ایم و شهرداری ارومیه  نیز به عنوان متولی فروش محصولات کشاورزی  با فراهم سازی بسترهایی لازم سعی در توسعه  آن دارد .

شهردار ارومیه گفت:  سال گذشته با بازاریابی محصولات کشاورزی توانستیم در حوزه سیب ، 300 هزار تن صادرات سیب  و 35 هزار تن انگور داشته باشیم و این مهم با تعامل وهمگرایی در حوزه صادرات محصولات کشاورزی به ویژه سیب و انگور در رتبه برتر قرار بگیریم.

وی  تاکید کرد: استان آذربایجان غربی  ظرفیت بسیاری در حوزه گردشگری دارد و وجود پتانسیل های بالا در حوزه گردشگری باعث شده که در تیرماه امسال شاهد جشنواره های بسیاری چون جشنواره میوه  های فصلی،  پاراگلایدر، همایش شوراهای اسلامی کشور و معاونین امور مالی شهرداری های کشوردر ارومیه باشیم.