سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 18 تیر 1397  ::  16:01   

شهر سیلوانا قطب پاراگلایدر کشور شناخته می‌شود

سرویس آذربیاجان غربی- مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: مسابقات بین‌المللی پاراگلایدر سیلوانا ثبت جهانی می‌شود و این شهر به عنوان شهر پاراگلایدر کشور معرفی می گردد.

به گزارش کردپرس، عبدالله چمن گلی عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص جزییات برگزاری تورنمت بین المللی پاراگلایدر اظهارداشت: مسابقات بین‌المللی پاراگلایدار با حضور ۲۰۰ ورزشکار از ۱۹ تیرماه به مدت سه روز در سیلوانا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تلاش داریم این مسابقات بین المللی را ثبت جهانی کنیم، ادامه داد: شهر سیلوانا به عنوان شهر پاراگلایدر کشور شناخته می‌شود و هماهنگی‌های انجام شده توسط شهرداری و شورای شهر سیلوانا برگزاری این برنامه را بسیار سهل کرده است.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اقدامات اولیه و هماهنگی‌های لازم برای اسکان ورزشکاران خارجی صورت گرفته و با هیچ مشکلی روبرو نیستیم.

وی اظهارداشت: جوایز ۲۶ میلیون تومانی که در نظر گرفته شده برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران قابل توجه است و به دنبال آن هستیم که مسابقات را به صورت جهانی ثبت کنیم و به طور رسمی آن را به همگان معرفی کنیم تا بتوانیم در سال‌های آتی ورزشکاران بسیاری را برای مسابقات جذب کنیم و در این راستا برای شناساندن آذربایجان غربی نیز تلاش می‌کنیم.

چمن گلی با اشاره به برگزاری این مسابقات به مدت سه سال پیاپی در منطقه سیلوانای ارومیه و مشکلات پیش رو برگزاری این تورنمت افزود: مشکلات تیک آف ورزشکاران برای مادام‌العمر برطرف شده و هیچ مشکلی در راستای برگزاری مشکلات وجود ندارد.

وی تاکید کرد: شهردار منطقه باید به گونه‌ای اقدامات را پیش ببرد که سال‌های آتی بتوان استقبال از مسابقات را افزایش داد با این حال که امسال نتوانستیم اقدامات را به خوبی پیش ببریم ولی کمک می‌کنیم تا مسابقات به صورت آبرومندانه‌ای برگزار شود.