سرویس کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 19 تیر  ::  11:56

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس

معادن استان تنها به شرط تولید محصول نهایی واگذار شود/ راه اندازی مناطق ‌آزاد بانه و مریوان به ایجاد اشتغال و رونق تولید کمک می کند

سرویس کردستان- نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان در صورت تصویب در صحن علنی مجلس را ظرفیت و قابلیتی اساسی برای صادرات در استان کردستان عنوان کرد و گفت: ایجاد منطقه آزاد می‌تواند به ایجاد اشتغال و رونق تولید کمک کند.

به گزارش کرد پرس سید مهدی فرشادان مهم‌ترین ظرفیت موجود در کشور را در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت و سپس کشاورزی ارزیابی کرد و گفت: باید معادن استان نها به شرط تولید محصول نهایی واگذار شوند.

فرشادان در ادامه سخنان خود به موضوع تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کشور ما اشاره کرد و گفت: در کشور ظرفیت‌هایی وجود دارد که با تکیه بر آنها می‌توانیم از این گردنه نیز عبور کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید از این تحریم‌ها به نفع توسعه کشور بهره ببریم و در واقع این تهدیدات را به فرصت‌های طلایی برای کشور تبدیل کنیم.

فرشادان با بیان اینکه باید برای کسانی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند فرش قرمز پهن کنیم، گفت:  برای جذب سرمایه‌گذاران، پنجره واحد سرمایه‌گذاری نسبت به کوتاه کردن فرآیند اعطای مجوزها، باید گام‌های بهتر و عملی‌تری را بردارد.

وی طولانی شدن فرآیند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری را عامل فراری دادن سرمایه‌گذاران ذکر کرد و گفت: هدف از تاسیس پنجره واحد سرمایه‌گذاری، تسهیل امور به نفع سرمایه‌گذاران و کوتاه کردن امورات اداری بود.

فرشادان ایجاد سرمایه‌گذاری در کردستان را دارای اهمیت فراوان و کاهش‌ دهنده آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: هدف همه کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال است و باید همه توان خود را در راستای تحقق این مهم بسیج کنیم و در این راه نقش سازمان صنعت، معدن و تجارت بیش از همگان برجسته است.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌ که همه ارکان نظام، عزم خود را برای حمایت از تولید و کالای ایرانی جزم کرده‌اند گفت: تولید کالای باکیفیت و توجه به صادرات و ایجاد درآمد از راهکارهای توسعه کشور و عبور از شرایط فعلی است.

فرشادان با بیان این‌ که دیگر واردات بجز در مورد کالاهای اساسی و خاص عملا از گردونه خارج شده است، خواستار توجه واقعی به امر صادرات شد و تصریح کرد:

کارخانه‌های راکد و نیمه ‌فعال باید به ظرفیت واقعی خود برسند ، چرا که مردم تحت فشار مضاعف قرار دارند و  وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت در تعدیل این فشارها مهم و تعیین‌ کننده است.