سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 19 تیر  ::  13:05

هشدار در مورد بروز خلأ امنیتی در استان موصل عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از مقامات حزب دمکرات کردستان در منطقه زومار و ربیعه استان موصل، با اعلام خروج بخشی از نیروهای عراقی از این مناطق، در مورد بروز خلأ امنیتی هشدار داد.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس،  حسن خلو مسئول شاخه حزب دمکرات کردستان در منطقه زومار، اعلام کرد که نیروهای عراقی از هفته گذشته تاکنون از مناطق عین الغزاله، بدریه، محمد آقا واقع در مناطق زومار و ربیعه و همچنین از مرکز زومار در حال عقب نشینی هستند و فقط بخش اندکی از نیروهای عراقی در این مناطق باقی مانده‌اند.

وی با اشاره به از سرگیری تحرکات داعش در این مناطق هشدار داد که خروج نیروهای عراقی موجب بروز خلأ امنیتی  در مناطق زومار و ربیعه شده و در پی این ناامنی داعش بار دیگر به روستاهای منطقه حمله کرده و از جمله در روستای بغله در غرب زومار سه عضو یک خانواده را سربریده‌اند و به دلیل بمب گذاری های عناصر داعش در این روستا نیز 6 سرباز عراقی مجروح شده اند.

حسن خلو کم تجربگی نیروهای عراقی و بیم آنان از تکرار حوادث سال 2014  را عامل عقب نشینی آنان قلمداد کرده و تأکید کرد که با خروج نیروهای عراقی تحرکات و فعالیت داعش به صورت چشمگیری فزونی یافته و شمار آنان نیز رو به افزایش است.

به گفته این مقام حزب دمکرات کردستان، طی چند روز گذشته نیز 20 عنصر داعش در خندقی واقع در یکی از کوه های زومار از سوی نیروهای عراقی دستگیر شده و شماری از آنان نیز گریخته اند.