سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 19 تیر  ::  19:10

دیدار نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در سوریه با فرماندهان YPG در رقه

سرویس سوریه - برت مک گورک، نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه با سفر به رقه با فرماندهان یگان های مدافع خلق YPG و اعضای شورای مدنی شهر رقه دیدار کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، برت مک گورک، نماینده ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در امور سوریه با سفر به رقه با فرماندهان یگان های مدافع خلق YPG و اعضای شورای مدنی شهر رقه دیدار کرده است.

مک گورک در دیدار با فرماندهان YPG قول مساعد داده است که در بازسازی شهر رقه ایالات متحده آمریکا کمک های جدی صورت خواهد داد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع نزدیک به YPG در این دیدار برت مک گورک را جامس جرارد فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش و برخی مسئولین نیروهای ائتلاف بین المللی همراهی می کردنذ. این هیئت با هلی کوپتر نظامی بعد از ظهر امروز به رقه آمده و در کنار دیدار با فرماندهان YPG با خالد برکل، رئیس مشترک شورای مدنی رقه و برخی از اعضای این شورا نیز دیدار کرده اند.

رئیس مشترک شورای مدنی رقه در اظهاراتی با اشاره این دیدار عنوان کرده است: هدف از این دیدار حمایت از نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و شورای مدنی رقه بود. با برت مک گورک و نظامیان ائتلاف بین المللی نیم ساعت گفتگو کردیم. شرایط برای بازسازی رقه را بررسی کرده و این هیئت قول هایی در خصوص رسیدگی به وضعیت شهروندان عادی داده اند.

 

کد خبرنگار: 30102