سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  08:39   

نامزد حزب جمهوری خواه خلق برای ریاست پارلمان ترکیه تعیین شد

سرویس ترکیه - اردوغان توپراک، مشاور ارشد کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق و نماینده استانبول در پارلمان به عنوان نامزد حزب جمهوری خواه خلق برای مقام ریاست پارلمان ترکیه انتخاب شد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، بر اساس اطلاعات به دست آمده از حزب جمهوری خواه خلق ، این حزب اردوغان توپراک، مشاور ارشد کمال قلیچدار اوغلو و نماینده استانبول در پارلمان را به عنوان نامزد حزب جمهوری خواه خلق برای مقام ریاست پارلمان ترکیه انتخاب کرده است.

وی ساعت 11:00 به وقت محلی امروز با حضور در دبیرخانه پارلمان به همراه روسای فراکسیون حزب جمهوری خواه خلق نام نویسی خود برای ریاست پارلمان را نهایی کرده و به عنوان یکی از رقبای بینالی ییلدیریم فردا پنجشنبه 12 جولای 2018 ساعت 14:00 به وقت محلی آنکارا به رقابت برای تصدی مقام ریاست پارلمان خواهد پرداخت.

پیش از این بینالی ییلدیریم از حزب عدالت و توسعه و دورموش ییلماز از حزب خوب به عنوان نامزدهای ریاست پارلمان ترکیه معرفی شده اند.

همچنین اخبار غیررسمی حاکی از نامزدی مدحت سنجر از سوی حزب دموکراتیک خلق ها برای این مقام است ولی تا کنون این حزب اخبار منتشر شده در این خصوص را تایید یا رد نکرده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رئیس مجلس ملی کبیر