سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  09:06   

در سیستم جدید ترکیه اردوغان کنترل کامل ارتش را به دست می گیرد

سرویس ترکیه - در سیستم جدید ترکیه که از آن به عنوان سیستم ریاست جمهوری یاد می شود رئیس جمهور ترکیه اختیار کامل ارتش این کشور را در دست دارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، در سیستم جدید ترکیه که از آن به عنوان سیستم ریاست جمهوری یاد می شود رئیس جمهور ترکیه اختیار کامل ارتش این کشور را به دست می گیرد. به نوعی که با نگاه به قوانین تصویب شده ای که در این خصوص آن هم در چارچوب وضعیت اضطراری و بدون مراجعه به پارلمان تصویب شده است خواهیم دید در حالی که اردوغان اختیار مستقیم اخراج افسران سرهنگ و رتبه های پایین تر را به طور کامل بر عهده دارد در خصوص ترفیع به درجه ژنرال تمام اختیاراتی که پیش از این شورای عالی نظامی ترکیه (YAŞ) بر عهده داشت را به تنهایی بر عهده دارد.

همچنین استخدام و ترفیع در مرکز فرماندهی نیروهای ژاندارمری ترکیه و نیروهای امنیت ساحلی این کشور که پیش از این برعهده وزارت کشور ترکیه بود در سیستم جدید تماما به مقام ریاست جمهوری و شخص رجب طیب اردوغان منتقل شده است.

حتی انتصاب ژنرال یاشار گولر به عنوان رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه که دیروز در کمتر از 12 ساعت پس از خالی شدن سمت ریاست ارتش بعد از انتصاب خلوصی آکار به وزارت دفاع ملی صورت گرفت توسط اردوغان بدون هیچ گونه مشورت از شورای عالی نظامی ترکیه رخ داد و این انتصاب سریع آغاز کنترل کامل اردوغان به ارتش ترکیه را به همه نشان داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#رجب طیب اردوغان