سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر  ::  10:08

آغاز بازشماری دستی آرای انتخابات مجلس عراق در اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- امروز فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات مجلس عراق در استان اربیل اقلیم کردستان آغاز می شود.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، گزارش داد که امروز چهارشنبه 20 تیر/11 جولای فرآیند بازشماری آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق در استان اربیل آغاز می شود.

طبق خبر روز گذشته تعداد 215 صندوق رأی استان اربیل که قرار است مورد بازشماری دستی قرار گیرد، از انبارهای محل نگه داری صندوق های رأی به محل بازشماری دستی آرا منتقل شده است.

این شبکه تلویزیونی گزارش داد که در هنگام انتقال صندوق های رأی به جز یک نفر از اعضای اتحادیه میهنی کردستان، نماینده هیچ یک از احزاب سیاسی شرکت کننده در این انتخابات در اقلیم، حضور نداشته اند.

این فرآیند شامل آرای مراکزی می شود که شکایت انتخاباتی علیه آن ها به ثبت رسیده است.

بازشماری دستی آرا، از هفته گذشته در کرکوک آغاز شده و طی سه روز پایان یافت و در سلیمانیه نیز شب گذشته پایان بازشماری دستی اعلام شد و مسئول نهاد انتخاباتی اتحادیه‌ میهنی کردستان، از عدم تغییر آراء این حزب در بازشماری آراء انتخابات پارلمانی عراق در کرکوک و سلیمانیه خبر داده است.

فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی عراق بنا به مصوبه مجلس این کشور که از سوی دادگاه فدرال نیز تائید شده است، انجام می شود.