سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  10:47   

نماینده ایلام عنوان کرد؛

درآمد مرزنشینان تکافوی پرداخت عوارض خروج از کشور را ندارد

سرویس ایران-نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس با انتقاد از افزایش عوارض خروج از کشور مرزنشینان در سال ۹۷، گفت: درآمد مرزنشینان تکافوی پرداخت عوارض خروج از کشور را ندارد.

 
جلال میرزایی با انتقاد از افزایش عوارض خروج از کشور مرزنشینان در سال 97، گفت: مرزنشینان  می‌توانند از ظرفیت‌های موجود در مرزها برای امرار معاش استفاده کنند؛ از آنجایی که مبادلات اقتصادی در مرزها مورد تائید مسئولان و مقامات است باید برای استفاده از این فرصت تسهیلات و امکانات خاصی در نظر گرفته شود.
 
نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم مرزنشین برای انجام مبادلات اقتصادی و معاملات رفت و آمد بسیاری از مرز دارند، افزود: افزایش عوارض خروج از کشور مشکلات بسیاری برای مردم در مرزها ایجاد کرده است و درآمد مرزنشینان تکافوی پرداخت عوارض خروج از کشور را ندارد.
 
وی بیان کرد: نمایندگان با ارائه طرحی دوفوریتی به دنبال اصلاح عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان هستند تا بتواند رفت و آمد آنها را بین مناطق مرزی تسهیل کنند؛ ارائه این طرح در راستای توجه به مسائل معیشتی مرزنشینان است.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: کسب و کار مرزنشینان باید مورد توجه باشد؛ با توجه به شرایط اقتصادی کشور می‌توان از ظرفیت مرزها برای از بین بردن رکود به ویژه برای خود ساکنان مرز استفاده کرد.
 
به گزارش کُردپرس به نقل از خانه ملت،نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرزنشینان حافظان امنیت کشور هستند، خاطرنشان کرد: کشور برای داشتن امنیت پایدار باید مشارکت آنها را داشته باشد وبه مسائل مرزنشینان بی‌توجهی نکند.