انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  11:51   

کشته و زخمی شدن 6 نگهبان چاه‌های نفت در نتیجه حمله داعش در دوبز

سرویس عراق و اقلیم کردستان - منابع امنیتی و پزشکی عراقی از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای نگهبان چاه های نفت واقع در شمال غرب استان کرکوک در نتیجه حمله تروریست های داعش خبر دادند.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، منابع امنیتی و پزشکی در عراق، صبح امروز (چهارشنبه) اعلام کردند که یک مرکز نیروهای قراردادی نگهبان چاه های نفت در محله التنک در ورودی شهرستان دوبز در شمال غرب استان مورد مناقشه کرکوک نزدیک نیمه شب گذشته هدف حمله تروریست های داعش قرار گرفته است.

به گفته این منابع، در نتیجه حمله تروریست های داعش دو نیروی نگهبان چاه های نفت جان خود را از دست دادند و چهار نیروی دیگر نیز زخمی شده و به بیمارستان دولتی دوبز انتقال یافتند.

منابع مذکور همچنین تاکید کردند که یک عامل انتحاری نیز بامداد امروز تلاش کرده خود را با استفاده از کمربند انفجاری در میان نیروهای پلیس فدرال در نزدیکی بیمارستان دولتی دوبز منفجر کند با این حال این نیروها موفق شدند وی را پیش از رسیدن به هدف خود منفجر کنند.

لازم به ذکر است که کرکوک به عنوان استان مورد مناقشه دولت مرکزی عراق در بغداد و دولت اقلیم کردستان در اربیل، از زمان استقرار نیروهای فدرال و حشد الشعبی در آن و عقب نشینی نیروهای پیشمرگ و آسایش در 18 اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون شاهد افزایش چشمگیر مشکلات امنیتی است.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#دوبز
#چاه نفت
#حمله داعش