سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  12:03   

محاکمه اعضای اروپایی نیروهای کرد سوریه

سرویس جهان- اعضای اروپایی نیروهای ypg پس از بازگشت از سوریه، به جرم عضویت در یک گروه شبه نظامی خارجی محاکمه و مورد بازپرسی قرار گرفته اند.

به گزارش کردپرس، نیروهای کرد سوریه از ابتدای جنگ با داعش اقدام به جذب نیروهای خارجی از کشورهای غربی کردند. بیشتر این نیروها جذب ایده های چپ کردهای سوریه شده بودند و قبلا در یکی از ارتش های این کشورها خدمت نظامی انجام داده بودند.

مجله رولین استون تعداد نیروهای خارجی ypg را حدود 1500 تن برآورد کرده است. اکنون با نزدیک شدن به پایان جنگ با داعش، اعضای خارجی نیروهای کرد سوریه قصد بازگشت به کشورهای متبوعشان را دارند واز قبل دهها تن از آنها به کشورهای متبوعشان باز گشته اند.

به نوشته این مجله، کشورهای دانمارک، آلمان و انگلیس از اروپا و نیز استرالیا در هنگام بازگشت اتباع این کشورها از سوریه آنها را به جرم جنگیدن در یک کشور خارجی و یا اقدام مسلحانه در داخل یک گروه شبه نظامی خارجی محاکمه کرده اند.

اگرچه آمریکا صریحا در مورد محاکمه اعضای ypg تبعه آمریکا سخن نگفته است اما با توجه به این که واشنگتن حزب کارگران ترکیه یا پ.ک.ک را که گفته می شود ارتباط نزدیکی با نیروهای کرد سوریه دارند در لیست گروه های تروریستی قرار داده است، ممکن اعضای آمریکایی نیروهای کرد سوریه را در صورت بازگشت به این کشور مورد محاکمه قرار دهد.

اما این مجله اشاره کرده است که با وجود بازگشت دهها تن از اعضای آمریکایی ypg به این کشور، هیچ کدام از آنها هنوز تحت بازجویی قرار نگرفته اند و این شاید به دلیل همکاری نزدیک ارتش آمریکا با نیروهای ypg در مقابله با داعش باشد. در واقع سربازان رسمی ارتش آمریکا در چند سال گذشته در کنار همرزمان سابق خود که این بار به نیروهای کرد پیوسته بودند به مقابله با یک گروه تروریستی رفته بودند که عرصه را بر کشورهای منطقه تنگ کرده بودند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#نیروهای کرد سوریه
#کردها
#داعش
#ypg