انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  13:33   

ماجد شنگالی، نماینده پیشین پارلمان عراق:

گفت‌وگوهای حزب دمکرات درباره دولت آینده عراق به مرحله امضای توافق نرسیده‌ است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده پیشین حزب دمکرات کردستان در پارلمان عراق تاکید کرد که گفت و گوهای آنها با سایر جریان های سیاسی در رابطه با تشکیل بزرگ ترین فراکسیون پارلمان و دولت آینده مثبت بوده با این حال هنوز توافقی در این زمینه امضا نشده است.

به گزارش کردپرس، ماجد شنگالی، از نمایندگان پیشین حزب دمکرات کردستان در پارلمان عراق پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که گفت و گوهای کنونی این حزب با سایر جریان های سیاسی در رابطه با تشکیل بزرگ ترین فراکسیون پارلمان و دولت آینده این کشور مبتنی بر سه اصل عدم تحمیل دیدگاه های متقابل، عدم اعمال محدودیت و عدم وضع پیش شرط از هیچ سوی از طرف های گفت و گو می باشد و تنها مرجع تعامل با سایر اطراف قانون اساسی است.

به گفته شنگالی، گفت و گوهای حزب دمکرات کردستان با دیگر جریان های پیروز انتخابات پارلمانی اخیر عراق در رابطه با هم پیمانی با هدف ایجاد بزرگ ترین فراکسیون در پارلمان آینده و تشکیل دولت جدید این کشور مثبت بوده با این حال تاکنون به مرحله امضای توافق میان آنها نرسیده است.

وی ضمن اعلام این که حزب دمکرات کردستان با برنامه های دولتی مطرح شده تعامل خواهد کرد نه با افراد، تاکید کرد که با این حال به دنبال توافق بر سر شخصیت های مطرح شده برای تصدی پست های ریاست جمهوری، ریاست پارلمان و نخست وزیری عراق خواهند بود.

این عضو حزب دمکرات کردستان همچنین خاطر نشان ساخت که نشست های میان این حزب و اتحادیه میهنی کردستان برای توافق بر سر دیدگاه ها و برنامه های یکسان و واحد با هدف طرح آنها از طریق یک هیئت مذاکره کننده مشترک در گفت و گو با جریان های سیاسی مختلف در بغداد ادامه دارد.

برچسب‌ها:
#عراق
#حزب دمکرات
#تشکیل دولت
#بزرگترین فراکسیون
#ماجد شنگالی