سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  14:30   

العربی الجدید به نقل از یک منبع کُرد خبر داد:

تشکیل ائتلاف سیاسی 4 حزب اپوزیسیون اقلیم کردستان در آینده نزدیک

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک منبع سیاسی کُرد در عراق تاکید کرد که احزاب اپوزیسیون در اقلیم کردستان در تلاش هستند تا با تشکیل یک ائتلاف واحد، به مقابله با فعالیت های احزاب حاکم در اقلیم بپردازند.

به گزارش کردپرس، روزنامه "العربی الجدید" چاپ لندن در شماره امروز (چهارشنبه) خود از یک منبع سیاسی کُرد نقل کرد که هر گونه همگرایی میان ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی و کردها شامل همه احزاب کُرد نمی شود جایی که احزاب مخالف دولت تحت رهبری حزب دمکرات و اتحادیه میهنی در اقلیم کردستان، با تشکیل دوباره یک دولت مشابه دولت های پیشین عراق مخالفت می کنند.

به گفته این منبع که نام وی فاش نشده، همگرایی میان حزب دمکرات و اتحادیه میهنی نیز در بر گیرنده احزاب اپوزیسیون اقلیم کردستان نمی شود چرا که آنها هم اکنون در تلاش هستند تا با اتحاد میان خود و تشکیل یک ائتلاف واحد، با اقدامات دو حزب مذکور و دارای قدرت در اقلیم مقابله کنند.

منبع مذکور در این باره تاکید کرد که ائتلاف جدید اپوزیسیون در اقلیم کردستان شامل هم پیمانی برای دمکراسی و عدالت، جنبش تغییر، اتحاد اسلامی و جماعت اسلامی خواهد بود جایی که رهبران این احزاب تاکنون چندین بار با یکدیگر دیدار داشته و در رابطه با تشکیل یک جبهه سیاسی قدرتمند به نمایندگی از کردهای عراق و مدافع حقوق آنها گفت و گو کرده و این ائتلاف در مرحله پیش رو تشکیل خواهد شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#احزاب اپوزیسیون
#حزب دمکرات
#اتحادیه میهنی