سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر  ::  16:52

سفر هیئت‌هایی از سوی چهار ائتلاف‌ عمده عراق به اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان اعلام کرد که هیئت هایی از ائتلاف های سائرون، حکمت، دولت قانون و نصر برای گفتگو با این حزب و اتحادیه میهنی، به اربیل سفر می کنند.

به گزارش کردپرس، آراس حسو میرخان در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، اعلام کرد که امروز چهارشنبه 20 تیر/11 جولای هیئت هایی از سوی 4 ائتلاف بزرگ عراقی شامل ائتلاف های سائرون به رهبری مقتدی صدر، حکمت به رهبری عمار حکیم، نصر به رهبری حیدر عبادی و دولت قانون به رهبری نوری مالکی به اربیل سفر کنند.

عضو شورای رهبری حزب دمکرات تأکید کرد که این هیئت ها به منظور گفتگو با این حزب و اتحادیه میهنی کردستان، در مورد تشکیل دولت آینده عراق به اربیل می آیند و اولین دیدار آنان با حزب دمکرات انجام می شود.

وی افزود که در دیدار های میان این هیئت ها و حزب دمکرات و اتحادیه میهنی در مورد تشکیل دولت آینده عراق و نحوه مشارکت طیف های مختلف این کشور و به ویژه کردها در آن بحث و رایزنی صورت می گیرد.

آراس حسو میر خان خاطر نشان ساخت که حزب دمکرات به این ائتلاف ها اعلام کرده که در صورتی که آنان تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمانی را در بغداد نهایی کنند، کردها نیز نمایندگان خود را برای شرکت در این فراکسیون به بغداد روانه می کنند.