سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  17:53   

مشاور ارشد قلیچدار اوغلو استعفا کرد؛

سیاست رهبر حزب جمهوری خواه خلق افراد زیادی را ناامید کرده است

سرویس ترکیه - علی عارف اوز زیبک، مشاور ارشد کمال قلیچدار اوغلو در اظهاراتی با اشاره به این که سیاست رهبر حزب جمهوری خواه خلق افراد زیادی را ناامید کرده است از مقام خود استعفا کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از CNN Turk، علی عارف اوز زیبک، مشاور ارشد کمال قلیچدار اوغلو در اظهاراتی با اعلام استعفای خود از مقام مشاوری ارشد رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه عنوان کرد: در پی دعوت مستقیم رهبر حزب جمهوری خواه خلق در سال 2011 مشاوری ارشد وی را قبول کرده و از آن تاریخ تا کنون برای ایجاد طرح هایی با چشم اندازهای مطلوب برای ترکیه تلاش کرده ام. بنده باور دارم با اقدامات دموکراتیک و آزادی خواهانه ای که در درون حزب جمهوری خواه خلق صورت خواهد کرد بار دیگر در کشور یک اقلیم صلح آمیز به وجود خواهد آمد ولی سیاست های رهبر کنونی حزب، من و بدون شک بسیاری از شهروندان را که به خانواده حزب جمهوری خواه خلق پیوسته اند را نا امید کرده است. سیاست برای حل و فصل مسائل اهمیت دارد و سیاستمداری که نتواند طرحی و پروژه ای برای حل معضلات و مسائل موجود را ارائه دهد اخلاق سیاسی مجاب می کند که کنار برود.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: بحران عدم باور که در انتخابات 24 ژوئن به صورت شفاف و روشن در درون حزب نمایان شده است شکست های متعدد انتخاباتی را به بار آورده است. جناب کمال قلیچدار اوغلو هیچ تدبیری برای متوقف کردن این روند بد حزب جمهوری خواه خلق اتخاذ نکرده است. ادعاهایی که همواره در خصوص آزادی، دموکراسی، عدالت، و صلح اجتماعی در درون حزب جمهوری خواه خلق مطرح می شد به هیچ عنوان در دستور کار قرار نگرفته و سیاست روز به روز درون حزب رو به زوال گذاشته است. به خاطر تمامی این ها از عضویت در حزب جمهوری خواه خلق و مشاوری ارشد رهبر حزب استعفا می کنم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه