سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 20 تیر 1397  ::  19:32   

اردوغان:

انتصاب خلوصی آکار به سمت وزیر دفاع باعث ایجاد روابط مستحکم با ارتش خواهد شد

سرویس ترکیه – اردوغان در مصاحبه ای مطبوعاتی پیش از سفر به بروکسل گفت: انتصاب خلوصی آکار به سمت وزیردفاع ترکیه باعث ایجاد روابط مستحکم میان وزارت دفاع با ارتش خواهد شد.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی NTV، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که جمهوری قبرس شمالی را به مقصد بروکسل و شرکت در نشست سران ناتو ترک می کرد طی مصاحبه ای مطبوعاتی با اشاره به رسیدن صندلی وزارت خزانه داری و امور مالی به برات آلبایراک، داماد خود و انتقاداتی که به این انتخاب صورت گرفته است، گفت: برات آلبایراک در زمینه امور مالی هم به صورت عملی و هم به صورت تئوریک دارای سابقه درخشانی است. زمانی که چنین فردی با سابقه بسیار در این زمینه را داریم باور داریم که مسائل مالی را بسیار سریعتر، عمل گرایانه تر و موفق تر پیش خواهد برد. از همین رو وی برنامه های مالی دولت را بسیار قدرتمندتر اداره خواهد کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به پست وزارت دفاع که به رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه واگذار شده است نیز گفت: در سال 2014 میلادی روندی مطابق با اتحادیه اروپا آغاز کردیم که در آن نیروهای مسلح ترکیه به وزارت دفاع وابسته می شد. از آن زمان برای عدم ایجاد فضای منفی میان ترکیه – اتحادیه اروپا از پرداختن به این موضوع اجتناب کردیم ولی در دوران جدید ترکیه این موضوع را در دستور کار قرار خواهیم داد. دیگر در روابط وزارت دفاع و ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه رابطه شهروندی – نظامی باقی نمانده است. با انتصاب خلوصی آکار به وزارت دفاع رابطه وزارت خانه با ارتش بسیار مستحکم تر خواهد بود. باور دارم که در خصوص تصمیم گیری در یک موضوع خاص نیز به هیچ عنوان زمانی تلف نخواهد شد.  

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#رجب طیب اردوغان