انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر  ::  07:45

یادداشتی از ایلام برای هم‌دردی با مردم کردستان؛

حریق در خرمن جان! / عبدالصاحب ناصری

سرویس ایلام – سوختن میان شعله‌هایی که ناجوانمردانه به جان برادران کردستانی افتاد، غم بزرگی در استان ایلام تولید کرد. عبدالصاحب ناصری برای هم‌دردی در این ضایعه‌ی حزن‌آلود، یادداشتی در اختیار کردپرس قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عبدالصاحب ناصری، از فعالان فرهنگی و سیاسی و آموزشی استان ایلام در این یادداشت خود می‌نویسد:

... تفاوتی نمی کند، سانچی در دریاهای دور باشد یا پلاسکو در قلب تهران، و یا اتوبوسی در کردستان! قصهٔ افتادن آتش است در خرمن جان فرزندان این وطن!

ما بر همهٔ مصیبت های این ملت سوگوارانه گریسته ایم و بر سوگواری هایمان درجه ای از قومیت ننهاده ایم. ایران، ایران است و ایرانیان فرزندان این وطن!

مگر در سوگ فرزندان سرپل و ثلاث باباجانی و بم و رودبار و منجیل، ایران یک چشم نشد و آن چشم در اندوه عزیزانش نگریست؟ اکنون نیز ایران در سوگ فرزندان کُردش عزادار است و تن ایران در حرارت افتاده بر جان کردستانش تب دار است.

اما افسوس چون موج بلند عواطف فرونشست، مسیر نسیان را انتهایی نیست و حوادث، پندی ماندگار به آنان که باید در حفظ جان ها چاره کنند نمی آموزند!

وقوع ۱۸۷ مورد واژگونی وسایل نقلیهٔ سنگین موتوری در طی ده سال در جاده های کردستان، که معدل آن  هر دو ماه واژگونی سه خودروی سنگین است، پرده از عمق رهاشدگی جان و مال مردم در جاده های مرگ بر می دارد!

دیروز دل ما در آتشی سوخت که بر جان آتش نشان های پلاسکو افتاد و سپس سرنشینان سانچی را در لهیب سیری ناپذیرش فرو برد و دیشب مسافران کُرد تبار را در کام خویش کشید!

باید در برابر همدلی ملی در این فاجعهٔ سوزناک سر تعظیم فرود آورد و از متولیان امور مطالبهٔ دفع و رفع عوامل خطرساز در وجوه مختلف آن را نمود.

خداوندا، ای مدبر امور، بلاگردانی را از این وطن، خود تدبیر فرما و ما را در یافتن آن تدابیر هدایت گردان.