سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  10:03   

وزیر امور خارجه ترکیه:

نگرانی متفق هایمان در خصوص خریداری S-400 را درک می کنیم/ ترکیه از ناتو دور نمی شود

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در نشست وزاری خارجه ناتو در بروکسل سخنرانی می کرد در اظهاراتی با تاکید بر این که ترکیه از ناتو دور نمی شود عنوان کرد: نگرانی متفق هایمان در خصوص خریداری S-400 را درک می کنیم

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که طی نشست وزاری خارجه ناتو در بروکسل سخنرانی می کرد در اظهاراتی با اشاره به نگرانی کشورهای ناتو از خریداری سامانه دفاع موشکی S-400 توسط ترکیه عنوان کرد: بخش فنی این نگرانی ها را می توانیم درک کنیم. به عنوان مثال متفق های ناتوی ما در این خصوص که آیا این سامانه ها می تواند سیستم های ناتو را به عنوان دشمن قلمداد کنند یا نه نگرانی هایی دارند. این نگرانی ها هم طبیعی است. ما نیز در این خصوص بسیار حساس هستیم. هنگام خریداری سامانه هم این شروط خود را بیان کرده ایم. این یک نیاز فوری است. ما بعد از آن که نتوانستیم این نیاز خود را از طریق متفق هایمان تامین کنیم به روسیه روی آوردیم. بهترین پیشنهاد را هم روس ها به ما دادند. در نتیجه ترکیه یک کشور آزاد و مستقل است که تصمیم خود را مستقلا اتخاذ می کند.

وی در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: ترکیه به هیچ عنوان از ناتو دور نشده است. اگر ناتو نیازهای تسلیحاتی ما را تامین می کرد ما از آنان خریداری می کردیم. اواخر سال بعد اولین سامانه S-400 وارد ترکیه خواهد شد. دیگر پیگیری بیش از اندازه در این خصوص نتیجه ای در برنخواهد داشت.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#روسیه