سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  13:26   

رسانه‌های هوادار و مخالف نظام حاکم در سوریه:

نیروهای سوریه دمکراتیک یکی از محله‌های حسکه را تحویل دولت دادند

سرویس سوریه- رسانه های هوادار و مخالف نظام حاکم در سوریه از آغاز تحویل برخی مناطق شهر کردنشین حسکه به نیروهای نظامی این کشور در چارچوب توافق میان دولت و ائتلاف نیروهای کرد عرب خبر دادند.

به گزارش کردپرس، روزنامه الوطن که هوادار نظام حاکم در سوریه است در شماره امروز (پنج شنبه) خود گزارش داده که ائتلاف نیروهای کرد عرب موسوم به نیروهای سوریه دمکراتیک (HSD)، اجرای توافق خود با دولت در رابطه با استان کردنشین حسکه در شمال شرق این کشور را آغاز کرده است.

این روزنامه در گزارش خود از رسانه های وابسته به اپوزیسیون نقل کرده که نیروهای سوریه دمکراتیک کنترل محله نشوه در شهر حسکه را تحویل نیروهای ارتش داده و به دنبال آن نیز نیروهای دولتی شروع به احداث ایست های بازرسی متعلق به سازمان امنیت نظامی در اطراف این محله کردند.

به نوشته الوطن که پیش از این نیز از پیشنهاد نیروهای سوریه دمکراتیک به نمایندگان دولت در جریان نشست های اخیر دو طرف برای تحویل کنترل نوار مرزی با ترکیه به نیروهای دولتی خبر داده بود، تحویل محله نشوه به این نیروها نیز بخشی از توافق اخیر میان دو طرف برای همکاری نظامی می باشد جایی که بر اساس آن، پرچم و شعارهای احزاب کرد از خیابان های شهر حسکه برداشته می شود.

در همین راستا نیز، پایگاه خبری عربی 21 وابسته به قطر و مخالف نظام حاکم در سوریه گزارش داده که سخنگوی نیروهای سوریه دمکراتیک از اظهار نظر درباره دلیل تحویل کنترل محله نشوه به نیروهای دولتی خودداری کرده است.

این در حالی است که پایگاه مذکور پیشتر از برخی منابع آگاه نقل کرده بود که حزب اتحاد دمکراتیک (PYD) به عنوان شاخه سیاسی نیروهای کرد یگان های مدافع خلق (YPG) با دولت سوریه بر سر اداره کامل استان حسکه از سوی دولت به یک توافق اولیه دست یافتند.

برچسب‌ها:
#سوریه
#نیروهای سوریه دمکراتیک
#حسکه
#نیروهای دولتی