انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  13:54   

وزارت خارجه عراق عدم صدور ویزا برای زائران ایرانی را تکذیب کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزارت خارجه عراق گزارش های حاکی از عدم صدور ویزا برای شهروندان برخی کشورها از جمله ایران را تکذیب کرده و از صدور دوباره ویزا از امروز خبر داد.

 

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، احمد محجوب، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق صبح امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این وزارتخانه به تمامی نمایندگی های دیپلماتیک خود دستور داده پس از توقف دو روزه در فرآیند صدور ویزا برای زائران، این کار را از سر بگیرند.

به گفته محجوب، دلیل توقف صدور ویزا برای ورود زائران به عراق اقدامات فنی مربوط به سیستم الکترونیکی جدید است که با تکمیل تمامی نیازمندی های فنی و اداری آن در آینده، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که کنسولگری های این کشور از امروز و به طور طبیعی بار دیگر برای زائران ویزا صادر می کنند، خاطر نشان ساخت که تفسیرهای برخی رسانه ها مبنی بر توقف صدور ویزا برای شهروندان ایران، لبنان و کشورهای دیگر بی پایه و اساس است.

این در حالی است که در روزهای اخیر در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی، گزارش هایی منتشر شده بود که از توقف صدور ویزا برای ورود زائران به عراق تا اطلاع ثانوی حکایت داشتند.