سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  15:54   

نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان:

جنبش تغییر از اتحادیه میهنی کمک مالی دریافت کرده است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده برجسته جنبش تغییر در پارلمان کردستان تائید کرد که این حزب از اتحادیه میهنی کردستان ماهیانه کمک مالی دریافت کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، جنبش تغییر که توسط نوشیروان مصطفی از رهبران کرد و بنیان‌گذاران حزب اتحادیه میهنی کردستان و پس از جدایی وی از این حزب تأسیس شد؛ پس از درگذشت نوشیروان مصطفی دچار اختلافات داخلی و مشکلات مالی شدید شد.

ان. آر. تی مدتی پیش در گزارشی به نقل از منبعی خبری که نخواست نامش فاش شود از کمک مالی اتحادیه میهنی به حزب دمکرات خبر داد؛ اما فعالین و اعضای جنبش تغییر این اخبار را تکذیب کرده و غیر واقعی خواندند.

اما در روزهای گذشته علی محمد صالح در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک این اخبار و دریافت کمک مالی را تائید کرد.

وی در پاسخ به پرسش یکی از شهروندان اقلیم کردستان در خصوص صحت و سقم اخبار مربوط به کمک مالی اتحادیه میهنی کردستان گفت که جنبش تغییر در ماه های گذشته کمک مالی ماهانه ای بالغ بر 250 هزار دلار در ماه را از اتحادیه میهنی دریافت کرده است.

نماینده جنبش تغییر در پارلمان کردستان اعلام کرده که این کمک مالی به کمیته اجرایی جنبش تغییر داده شده و قادر حاجی علی و آوات شیخ جناب از جزئیات دریافت و هزینه کردن آن اطلاع دارند.

از سوی دیگر عبدالله کویخا مبارک از اعضای مجمع ملی جنبش تغییر نیز تائید کرد که این حزب از اتحادیه میهنی کمک مالی دریافت کرده است.

ان. آر. تی به نقل از منابع خبری خود مدعی شده که جنبش تغییر از یک کارگاه تولید سیمان اتحادیه میهنی نیز ماهیانه 250 هزار دلار دیگر را دریافت می کند.

 این در حالی است که جنبش تغییر اتحادیه میهنی را به شدت مورد انتقاد قرار داده و تأکید می کند که این حزب دچار فساد شدید مالی است و در بروز بحران  و کاستی های اقلیم دست دارد  و با فاسد خواندن حزب دمکرات و اتحادیه میهنی بر ضرورت برکناری آنان از قدرت در اقلیم تأکید می کند.