سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  17:42   

کانادا ۲۵۰ نیروی نظامی به عراق اعزام می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- دولت کانادا از تصمیم خود برای اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به عراق با هدف در دست گرفتن فرماندهی ماموریت ناتو برای آموزش نیروهای این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت کانادا روز چهارشنبه به وقت محلی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نزدیک به ۲۵۰ نیروی نظامی به همراه خودرو های زرهی و چهار بالگرد را به عراق اعزام می کند تا برای یک سال فرماندهی ماموریت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای پشتیبانی از نیروهای این کشور و آموزش نظامی آنها را بر عهده بگیرد.

دولت کانادا در بیانیه خود در این باره تاکید کرده که نیروهای مذکور را در آغاز فصل پاییز در بغداد مستقر خواهد کرد تا به عراق برای ایجاد یک ساختار امنیتی ملی کارآمدتر و پیشرفت در آموزش نیروهای امنیتی این کشور کمک کنند.

بنا بر اعلام دولت کانادا، تیم های آموزش سیار نیز برای پشتیبانی از تلاش های ناتو در راستای پاکسازی عراق از بمب های دست ساز کار خود را آغاز کرده اند.

این در حالی است که کانادا از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون به عنوان بخشی از ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا، در عملیات هوایی، پشتیبانی پزشکی و آموزش نظامی نیروهای عراقی شرکت می کند با این حال ماه گذشته میلادی اعلام کرد که ۲۱۰ نیروی نظامی خود در شمال این کشور به دلیل شکست داعش این منطقه کردنشین، دیگر به نیروهای اقلیم کردستان کمک نمی کنند و آموزش نظامی نمی دهند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان