انتشار:  پنج‌شنبه 21 تیر 1397  ::  20:11   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 21/4/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز پنجشنبه 21 تیر 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • بینالی ییلدیریم رئیس پارلمان ترکیه شد

رقابت نامزدهای احزاب حاضر در پارلمان ترکیه برای ریاست پارلمان در حالی در دور اول و دوم بدون کسب دو سوم از آراء ماخوذه به کار خود پایان داد که دور سوم تعیین کننده رئیس پارلمان شد و بینالی ییلدیریم با کسب 335 رای رئیس پارلمان ترکیه شد.

  • انتخاب یک تُرک به عنوان سخنگوی حزب کُردی HDP: ساروهان اولچو؛ سخنگوی جدید حزب دموکراتیک خلق ها شد

حزب دموکراتیک خلق ها بعد از تشکیل جلسه شورای مرکزی خود در بیانیه ای رسمی ساروهان اولچو، معاون حزب دموکراتیک خلق ها و نماینده استانبول در پارلمان ترکیه را به عنوان سخنگوی جدید این حزب انتخاب کرده است.

  • اردوغان: قیمت دلار کاهش پیدا خواهد کرد/ یک روز پس از سخنان اردوغان قیمت دلار در ترکیه رکورد زد

در پی سخنان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در خصوص کاهش قیمت دلار؛ درست برعکس این دلار در بازارترکیه با افزایش چشمگیر قیمت برای اولین بار به 4.97 لیر رسیده است.

  • وزیر امور خارجه ترکیه: نگرانی متفق هایمان در خصوص خریداری S-400 را درک می کنیم/ ترکیه از ناتو دور نمی شود

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه که در نشست وزاری خارجه ناتو در بروکسل سخنرانی می کرد در اظهاراتی با تاکید بر این که ترکیه از ناتو دور نمی شود عنوان کرد: نگرانی متفق هایمان در خصوص خریداری S-400 را درک می کنیم

  • ولات گَوَر، فرمانده ایالات کارزان PKK در ترکیه کشته شد

بر اساس اطلاعات به دست آمده از مرکز فرماندهی نیروهای ژاندارمری ترکیه، در عملیاتی که این نیروها 28 ژوئن 2018 در روستای قوچ یغیت منطقه هیزان در استان کردنشین بیتلیس انجام داده اند صفر آچار با نام مستعار ولات گَوَر از فرماندهان PKK و مسئول ایالات کارزان ترکیه به همراه 10 تن دیگر از نظامیان PKK کشته شده اند.

  • دیدار دوجانبه اردوغان – ماکرون در نشست سران ناتو در بروکسل

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو ناتو به بروکسل سفر کرده است با امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود دیدار کرد.

  • بیانیه نشست سران ناتو: افزایش تدابیر ناتو در ترکیه برای مقابله با تهدیدات تروریسم

نشست سران ناتو در پایان اولین روز نشست خود با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به تهدیدات ترور علیه ترکیه عنوان کرد: تدابیر در برابر تهدیدات تروری که ترکیه را هدف قرار می دهد افزایش پیدا خواهد کرد

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه