انتشار:  یک‌شنبه 24 تیر  ::  20:18   

العبادی به نیروهای امنیتی عراق دستور داد در آماده‌باش کامل باشند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق ضمن هشدار نسبت به این که خروج تظاهرات از محتوای خود به مثابه پسرفت کشور است، به نیروهای امنیتی نیز دستور داد در آماده باش کامل به سر ببرند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، تلویزیون رسمی عراق عصر امروز (یک شنبه) از حیدر العبادی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور نقل کرد که پاسخ دولت به خواسته شهروندان نشانه قدرت بوده نه ضعف و تظاهرات مسالمت آمیز نیز حق شهروندان است با این حال خارج کردن تظاهرات از محتوای خود به معنای تلاش برای بازگرداندن کشور به عقب می باشد.

العبادی ضمن تاکید بر این که شهروندان عراقی هرج و مرج و تعدی به نیروهای امنیتی را نمی پذیرند و افرادی که چنین کاری را انجام می دهند نیز خرابکارانی هستند که از خواسته های شهروندان برای آسیب رساندن بهره می گیرند، اعلام کرد که خواهان شنیدن صدای شهروندان هستند چرا که کشور زنده آن است که با شهروندان خود تعامل داشته باشد.

نخست وزیر عراق همچنین بر اهمیت فعالیت امنیتی و اطلاعاتی تاکید کرده و ضمن درخواست از سرویس های امنیتی برای این که در آمادگی کامل به سر ببرند، اظهار داشت: به سرویس های امنیتی دستور دادیم برای رویارویی با شهروندان غیر مسلح، از سلاح استفاده نکنند در حالی که برخی جریان های جرایم سازمان یافته آماده ایجاد آشوب و هرج و مرج هستند.