انتشار:  دوشنبه 25 تیر  ::  08:32   

مرکز فرماندهی شورای نظامی منبج:

آخرین گروه از مشاورین YPG از منبج خارج شدند

سرویس سوریه - مرکز فرماندهی شورای نظامی منبج با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: با خروج آخرین گروه از مشاورین YPG نیروهای مدافع خلق YPG به طور کامل از منبج خارج شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، مرکز فرماندهی شورای نظامی منبج با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به خروج کامل نیروهای مدافع خلق YPG از منبج عنوان کرد: آخرین گروه از مشاورین YPG که با همکاری نیروهای وابسته به ائتلاف بین المللی مسئولیت آموزش نظامی به نیروهای شورای نظامی منبج را برعهده داشتند با اتمام این مسئولیت خود در تاریخ 15 جولای 2018 از منبج خارج شدند.

در این بیانیه آمده است: در پی تاسیس شورای نظامی منبج در 4 آوریل 2016، در تاریخ 1 ژوئن 2016 آمادگی برای آزادی منبج آغاز شده و در این راستا نیز یگان های مدافع خلق YPG و نیروهای ائتلاف بین المللی به این عملیات کمک کردند. با همکاری نیروهای ائتلاف بین المللی و یگان های مدافع خلق YPG شورای نظامی منبج توانست در تاریخ 15 آگوست 2016 منبج را از اشغال تروریست های داعش خارج کند. بعد از تامین امنیت منبج، هزاران شهروند به این شهر بازگشتند. در تاریخ 16 نوامبر 2016، شورای نظامی منبج تمام مسئولیت های امنیتی و نظامی شهر را بر عهده گرفت و YPG طی یک مراسم و با انتشار بیانیه ای رسمی از شهر خارج شد. ما نیز برای تامین امنیت شهر به سازماندهی و نهادینه کردن سیستم خود ادامه دادیم. در این چارچوب درخواست کردیم تا یک گروه از مشاورین YPG به همراه نیروهای ائتلاف بین المللی برای آموزش به نیروهای شورای نظامی منبج در شهر بمانند. بعد از 2 سال از این آموزش ها اکنون شورا به حدی رسیده است که می تواند خود به آموزش های نظامی ادامه دهد. در این راستا بعد از توافقاتی که با YPG صورت گرفت یک گروه از مشاورین نظامی YPG در تاریخ 3 ژوئن 2018 و آخرین گروه نیز در 15 جولای 2018 از شهر منبج خارج شدند.

شورای نظامی منبج یک بار دیگر به خاطر حمایت های صورت گرفته ازسوی YPG و نیروهای ائتلاف بین المللی از آنان قدردانی می کند.

 

کد خبرنگار: 30102