سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 25 تیر 1397  ::  09:24   

یک تحلیل گر سیاسی عراقی:

بحران اقتصادی عامل تظاهرات در عراق است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک تحلیل گر سیاسی عراقی  گفت: تظاهرات در استان های جنوبی عراق دارای رابطه ای مستقیم با بحران اقتصادی و کمبود خدمات رسانی و تشکیل نشدن نشست مجلس جدید عراق است.

 

به گزارش کردپرس، ولید الرمالی در گفتگوی اختصاصی با  خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، با اشاره به رابطه مستقیم تظاهرات و اعتراضات در شهرهای جنوبی عراق با بحران اقتصادی در کشور و همچنین تشکیل نشدن نشست مجلس جدید این کشور  است، افزود: دولت فدرال به ریاست حیدر العبادی به اقداماتی اقتصادی از جمله اختصاص مبلغی نزدیک به 3.5میلیارد دلار به استان های جنوبی برای کاهش خشم عمومی دست زده  است.

الرمالی  با توضیح اینکه  تظاهرات ابتدا به طور مسالمت آمیز آغاز شد، اما سپس به خشونت گرائید، افزود: وزارت کشور عراق دلیل این تحول را رخنه عناصری آشوبکر در بین تظاهرات کنندگان  اعلام کرده که در پی آن مسئولان عراقی مجبور به اعلام وضعیت منع عبور و مرور در سه استان نجف، کربلاء و بصره شده اند.

این تحلیل گر سیاسی به نگرانی هایی از احتمال از سرگیری تظاهراتی شدیدتر درپی کشته شدن دو تن و زخمی شدن تعداد زیادی از تظاهرات کنندگان و نیروهای پلس عراق در استان های جنوبی عراق اشاره کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#ولید الرمالی
#تحلیلگر سیاسی
#تظاهرات
# استان های جنوبی
#بحران اقتصادی