انتشار:  دوشنبه 25 تیر  ::  09:51   

وزیر امور خارجه ترکیه:

آغاز تحقیقات پلیس FBI در خصوص جماعت گولن بسیار مهم است

سرویس ترکیه - مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: آغاز تحقیقات توسط پلیس FBI در خصوص جماعت گولن را بسیار مهم می دانیم.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اظهاراتی با اشاره به این که اروپا نتوانسته است انتظارات ترکیه در خصوص مبارزه با جماعت گولن را برآورده کند عنوان کرد: در خصوص ایالات متحده آمریکا نیز در 5 – 6 ماه اخیر تحرکاتی در حال شکل گیری است. به خصوص آغاز تحقیقات توسط پلیس FBI در خصوص جماعت گولن را بسیار مهم می دانیم. فقط درخواست ما این است که این تحقیقات یک روند حقیقی و نتیجه بخش را پشت سر بگذارد. ما به وزیر امور خارجه آمریکا هم این مسئله را گفتیم، روندی که آغاز شده است را از نزدیک دنبال خواهیم کرد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به تشکیل 3 کارگروه همکاری با ایالات متحده آمریکا خاطرنشان کرد: روز جمعه کارگروه مسائل حقوقی دوکشور که موضوع جماعت گولن را پیگیری می کند، در آنکارا با یکدیگر دیدار کرده اند. در این خصوص به صورت آشکار عرض می کنم که آمریکا نباید ما را دست به سر کند. با توجه به قوانین بین المللی و توافقات دوجانبه درخواست رسمی استرداد فتح الله گولن را ارائه کرده ایم. حتی رئیس جمهورمان در نشست ناتو این موضوع را مستقیم به رئیس جمهور آمریکا منتقل کرده است. ما به دنبال این مسئله هستیم. جماعت گولن یک سازمان تروریستی است. در بیش از 360 نقطه جهان به صورت شبکه ای یک سازمان پیچیده را تشکیل داده اند.

 

کد خبرنگار: 30102