سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 25 تیر 1397  ::  12:12   

گسترش تظاهرات اعتراضی عراق به موصل موجب اشغال دوباره آن توسط داعش می شود

 سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس کمیسیون امنیتی در شورای استانی نینوا، گفت که وضعیت این استان و شهر موصل هنوز عادی نشده و در صورت گسترش تظاهرات اعتراضی شهرهای جنوبی و مرکزی عراق به موصل، احتمال اشغال دوباره آن توسط داعش وجود دارد.

به گزارش کردپرس، هاشم بریفکانی در گفتگو با سایت رسمی حزب دمکرات کردستان، گفت که با آغاز تظاهرات و ناآرامی های شهرهای مرکز و جنوب عراق، موجی از نگرانی در مردم موصل در مورد استفاده داعش از این شرایط به وجود آمده و در نتیجه شماری از ساکنین موصل بار دیگر به اقلیم کردستان پناه برده و آواره شده اند.

رئیس کمیسیون امنیتی در شورای استانی نینوا افزود که شرایط موصل با دیگر شهرهای عراق متفاوت است؛ زیرا این شهر پایتخت داعش بوده و هنوز وضعیت آن عادی نشده و تهدید داعش علیه آن وجود دارد و در صورت گسترش ناآرامی‌ها به موصل، داعش می تواند بار دیگر آن را اشغال کند.

وی اشاره کرد که تحرکات تروریستی داعش در منطقه آغاز شده و بارها به مردم و نیروهای امنیتی حمله کرده و جان آنان را گرفته و بی گمان آسیب ناشی از ناآرامی های عراق، دامن موصل را نیز خواهد گرفت.

از سوی دیگر منبعی خبری در موصل به سایت مذکور گفت که بسیاری از شهروندان ساکن این شهر با آغاز ناآرامی ها در عراق، از ترس بازگشت داعش، شهر را ترک کرده اند و کسانی که هنوز در موصل هستند، از به وجود آمدن ناآرامی در موصل نگران هستند، زیرا در صورت بروز ناآرامی در موصل داعش بار دیگر در این منطقه قدرت می گیرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#داعش
#موصل