انتشار:  دوشنبه 25 تیر  ::  14:33   

عملیات ضد داعش نیروهای پیشمرگ در غرب اربیل با پوشش هوایی ائتلاف

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نیروهای پیشمرگ با پشتیبانی هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا، یک عملیات زمینی را در غرب مرکز اقلیم کردستان علیه تروریست های داعش باقی مانده آغاز کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش از بامداد امروز (دوشنبه) شروع به بمباران مواضع این گروه تروریستی در بلندی های "قره چوغ" در 70 کیلومتری غرب شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان کردند.

این در حالی است که حمله جنگنده های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به بلندی های قره چوغ در واقع پوشش هوایی برای نیروهای پیشمرگ به شمار می آید تا آنها علیه تروریست های باقی مانده در این منطقه یک عملیات زمینی را آغاز کنند.

در همین راستا نیز، شورای امنیت اقلیم کردستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش بامداد امروز مواضع این گروه تروریستی در کوه قره چوغ را بمباران و پس از آن نیز نیروهای پیشمرگ یک عملیات نظامی را از چندین محور به سوی این کوه آغاز کردند.

در این بیانیه همچنین آمده که هدف از عملیات نیروهای پیشمرگ که همچنان ادامه دارد، تعقیب تروریست های داعش است که از زمین ناهموار بلندی های قره چوغ به عنوان پوششی در برابر حملات مسلحانه استفاده می کنند.