انتشار:  چهارشنبه 27 تیر  ::  20:53   

حرف حساب استاندار کردستان که باید عملیاتی شود

بله آقای استاندار! دود تعارف با مدیران ناکارآمد به چشم مردم می رود

سرویس کردستان- « دود تعارف با مدیران ناکارآمد به چشم مردم می رود بنابراین همت جمعی مدیریت اجرایی استان بر برخورد جدی با مسئولانی است که در اجرای کارها مانع تراشی می کنند.»

به گزارش کرد پرس،  این جمله ای است که خبرگزاری ایرنا (خبرگزاری دولت) امروز چهارشنبه 27 تیر ماه  از قول بهمن مردانیا استاندار کردستان در دیدار با تولید کنندگان شهرستان کامیاران تیتر کرد.

حرف حسابی که مدت هاست دلسوزان و منتقدان و رسانه های مستقل استان کردستان می گویند و منتشر می کنند و امید دارند استاندار عملگرا و اهل حساب و کتاب و اقتصادی استان کردستان آن را بشنود. بله آقای استاندار! این حرف شما حرف دل بسیاری از دلسوزان کردستان است. دود تعارف با مدیران ناکارآمد استان معلوم است به چشم مردم می رود و این دود در این سال ها آنقدر غلیظ بوده که اکنون چشمان این مردم از شدت فقر و بیکاری و جاده هایی که قتلگاه شده و بلوارهایی که جهنم، می سوزد. اشک های شوق رسیدن به آرزوی استاندار بومی و دور از سیاست هم تا این لحظه نتوانسته است اثرات آن دود غلیظ  حاصل از ناکارآمدی را در چشمان این مردم حتی اندک التیمام دهد.

ناکارآمدی  به مثابه یک درد جانسوز سال های متمادی است که بر جان این مردم افتاده است، آقای استاندار سلف شما هم از این شعارهای قشنگ بسیار داده اند و درد را خوب بیان کرده اند نمونه هایش فراوان است، اما تا رسیدن به عمل فاصله زیادی در پیش است.

استاندار کردستان در جلسه ای دیگر با روحانیون و فعالان مدنی کامیاران هم گفته «مدیران قبلی استان هنگام تخصیص آب خواب بودند.» آقای استاندار نگاهی به دور و برتان بیندازید. چند نفر از آن مدیران خواب آلود قبلی،  اکنون کنار دستتان نشسته اند؟ از قدیم گفته اند خمیازه و خواب مسری است، مراقب هستید این مرض به شما هم سرایت نکند؟

آقای استاندار اگر مدیران قبلی استان هنگام تخصیص سهم آب خواب بوده اند – که بوده اند- مدیران بخش صنعت، معدن و تجارت زمان اختصاص بودجه های کلان برای طرح های متنوع صنعتی انگار هیبنوتزیم شده و در یک خواب بسیار عمیق تر بوده اند یا شاید هم خلصه. آقای استاندار خبر دارید معدن طلای داشکسن در حال غارت است؟ خبر دارید چه بلایی بر سر معادن استان می آید؟ مراقب باشید اقای استاندار «خواب مسری است.» پس تا دیرتر از این نشده است شر مدیران نارکارآمد را از این استان بر کنید و به مدیریت «چند نفره» در استان پایان دهید. نخبگان و دلسوزان زیادی حتی از همان جناح سیاسی نزدیک به خودتان وجود دارند  که می توانند یا حداقل انگیزه این را دارند که تحرکی در استان ایجاد کنند و کمی از غلظت این دود فرو رفته در چشم این مردم کم کنند فرصت را از دست ندهید. به قول شاعر «زود دیر می شود.»