سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر  ::  09:48

عضو ارشد ائتلاف الفتح عراق:

نمی توان کُردها را از دولت آینده عراق حذف کرد

سرویس جهان- کریم نوری، از اعضای ارشد ائتلاف الفتح می گوید همه از این امر اطلاع دارند که نمی توان کردها را از دولت جدید عراق حذف کرد.

به گزارش کردپرس، با گذشت چند ماه از برگزاری انتخابات عراق و به دلیل وجود تشکل ها یمختلف قومی و مذهبی در عراق، هنوز امکان رسیدن به توافق برای تشکیل دولت جدید عراق فراهم نشده است. اما این به معنی عدم تلاش گروههای مختلف سیاسی برای رسیدن به توافق نیست. یکی از مهم ترین تشکل های قومی در عراق با وجود تضعیف شدن آنها پس از برگزاری رفراندوم استقلال در سال 2017 کردها هستند.

کریم نوری، از اعضای ارشد ائتلاف الفتح که یکی از ائتلاف های دارای بیشترین کرسی در انتخابات ماه می گذشته بود، اذعان می کند که نمی توان کردهای عراق را از دولت جدید کنار گذاشت.

وی به سایت المانیتور گفت: اکنون گفتگوها و مذاکراتی در حال برگزاری است اما تا زمانی که نتیجه انتخابات رسما مورد پذیرش قرار نگیرد و جلسه آغازین آن تعیین نشود گفتگوها جنبه رسمی پیدا نمی کنند.

این عضو ارشد ائتلاف الفتح تاکید کرد که کردها بخش مهمی از دولت جدید عراق خواهند بود. وی افزود: همه به این امر واقفند که نمی توان احزاب سیاسی کرد را از دولت جدید عراق حذف کرد بنابر این مذاکره با آنها طبیعی است.

با این حال، نوری تاکید کرد مذاکرات جنبه فرقه گرایانه پیدا نکرده و تبادل نظر با احزاب برنده سنی هم انجام خواهد شد.

کد خبرنگار: 40101