سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر 1397  ::  11:43   

پژوهشگر حوزه نظامی:

کُردها با دولت دمشق توافق خواهند کرد

سرویس جهان- گوین دایر، مورخ حوزه مسائل نظامی معتقد است کردهای سوریه قبل از این که آمریکا باز هم به آنها خیانت کند با دولت دمشق به توافق خواهند رسید.

به گزارش کردپرس، بعد از اعلام آمادگی بشار اسد برای گفتگو با کردها بر سر موقعیت مناطق تحت کنترل آنها، کردها نیز برای مذاکره با دولت مرکزی دمشق ابراز علاقه کرده و خود را برای گفتگو آماده کرده اند.

هر چند آمریکا همپیمان کردهای سوریه در جنگ با داعش محسوب می شود اما واشنگتن در جریان تصرف منطقه کردنشین عفرین توسط ترکیه سکوت کرد و با آنکارا بر سر اخراج نیروهای کرد از شهر سوری منبج توافق کرد. به همین دلیل، برخی تحلیلگران بر این باورند کردها دیگر به آمریکا اعتمادی ندارند و ممکن است با دولت دمشق برای رسیدن به توافق تلاش کنند.

گوین دایر، روزنامه نگار مستقل کانادایی و محقق و مورخ مسائل نظامی در یادداشت کوتاهی که درباره سرنوشت مناطق مختلف سوریه نوشته، گفته است به احتمال زیاد کردها با دولت مرکزی سوریه به توافق خواهند رسید.

وی در این یادداشت خودکه در سایت رد دیرکت منتشر شده، نوشته است بعد از کنترل دولت دمشق بر مناطق جنوبی کشور، مناطق تحت کنترل کردها در شمال و شرق سوریه نیز دوباره تحت کنترل دولت مرکزی قرار خواهد گرفت.

این روزنامه نگار برجسته و مستقل درباره علت کنترل دوباره دمشق بر مناطق تحت کنترل کردهای سوریه نوشت: زیرا کردها منتظر خیانت آمریکا به خود نخواهند ماند و با دولت دمشق به توافق خواهند رسید. دولت مرکزی به آنها منطقه ای خودمختار اعطا خواهد کرد و از آنها نیز در مقابل تهدیدهای اردوغان محافظت خواهد نمود.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#بشار اسد
#آمریکا