انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر  ::  16:32   

تکذیب انتصاب فرمانده عملیات برقراری امنیت در استان‌های ناآرام عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید کرد که فرمانده عملیات آزادسازی موصل به عنوان فرمانده عملیات برقراری امنیت در استان های شاهد تظاهرات اعتراض آمیز منصوب نشده است.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر این که سپهبد "عبدالامیر رشید یارالله" به عنوان فرمانده عملیات برقراری امنیت در استان های واقع در جنوب و مرکز این کشور منصوب شده، عاری از صحت است.

در این بیانیه با اشاره به این که افراد بدخواه و نفوذی از دستاوردهای نیروهای امنیتی در جنگ علیه تروریسم به ستوه آمده و در نتیجه در تلاش هستند با پخش اخبار دروغین از جمله این که پیشتر نیز سپهبد "عبدالوهاب الساعدی" فرماندهی عملیات برقراری امنیت در استان های مرکز و جنوب عراق را نپذیرفته، اوضاع را به هم بریزند، تاکید شده که چنین ماموریت و منصبی جز در مغزهای خالی بدخواهان نیروهای امنیتی، وجود خارجی ندارد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق ضمن تاکید بر این که نیروهای امنیتی همچنان مدافع ملت و حامی تظاهرکنندگان خواهان حقوق مشروع خود و محافظت از اموال عمومی و خصوصی خواهند بود، خاطر نشان ساخت که اقدام افراد خرابکار و نفوذی مبنی بر پخش اخبار عاری از صحت و طرح مناصب ساختگی دیگر مردم این کشور را فریب نمی دهد.

این در حالی است که برخی رسانه های خبری و شبکه های اجتماعی روز گذشته خبری را منتشر کرده بودند مبنی بر این که به دنبال مخالفت سپهبد الساعدی با تصدی پست فرماندهی عملیات برقراری امنیت در استان های مرکز و جنوب عراق که شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز هستند، سپهبد یارالله مامور تصدی این سمت شده است.