انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر  ::  17:32   

رد درخواست رئیس‌جمهور عراق برای پذیرش نتایج انتخابات از سوی احزاب سیاسی

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از نمایندگان پیشین پارلمان عراق از مخالفت رهبران جریان های سیاسی با پیشنهاد رئیس جمهوری این کشور برای پذیرش نتایج انتخابات پارلمانی اخیر پس از پایان فرآیند بازشماری دستی آرا خبر داد.

به گزارش کردپرس، روزنامه "العربی الجدید" چاپ لندن در شماره امروز (پنج شنبه) خود از یک نماینده پیشین پارلمان عراق نقل کرده که در نشست روز گذشته فؤاد معصوم، رئیس جمهوری این کشور با رهبران جریان های سیاسی، امکان همگرایی میان این جریان ها و جلوگیری از بروز بحران در زمینه تشکیل دولت جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

به گفته این نماینده پیشین پارلمان عراق که نام وی فاش نشده، نگرانی در رابطه با بروز یک بحران جدید پس از اعلام نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته وجود دارد به ویژه آن که برخی جریان های سیاسی هم اکنون نیز نسبت به فرآیند بازشماری معترض هستند.

نماینده مذکور ضمن اعلام این که معصوم در نشست اخیر از همه رهبران جریان های سیاسی عراق درخواست کرد نتایج انتخابات پارلمانی را بپذیرند با این حال آنها با این درخواست موافقت نکردند، تاکید کرد که به احتمال زیاد پیش از اعلام نتایج نهایی انتخابات، نشست های دیگری با هدف جلوگیری از بروز هر گونه بحران جدید به دلیل نتایج برگزار خواهد شد.