سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر  ::  17:39

مقامات اوکراینی:

از عملیات سازمان اطلاعات ملی ترکیه در خاک اوکراین اطلاعی نداریم

سرویس ترکیه – در پی عملیات برون مرزی سازمان اطلاعات ملی ترکیه در اوکراین و دستگیری یک عضو ارشد جماعت گولن در این کشور و بازگرداندن وی به ترکیه، مقامات اوکراینی از این عملیات میت در خاک اوکراین اعلام بی اطلاعی کردند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، در پی عملیات برون مرزی سازمان اطلاعات ملی ترکیه در اوکراین و دستگیری یک عضو ارشد جماعت گولن در این کشور و بازگرداندن وی به ترکیه، مقامات اوکراینی ضمن اعلام بی اطلاعی از این عملیات عنوان کردند: ترکیه هیچ اطلاعاتی در خصوص انجام یک عملیات برون مرزی سازمان اطلاعات ملی خود در خاک اوکراین به مقامات این کشور نداده است.

خبرگزاری اوکرانیسکی نووینی، از خبرگزاری های مطرح این کشور در گفتگو با مقامات سرویس های امنیتی، وزارت کشور و دادستانی اوکراین اعلام کرده است که هیچ کدام از نهادهای ذیربط در خصوص عملیات میت در این کشور اطلاعی ندارند.

همچنین خبرگزاری استرانا اوکراین نیز با پرداختن به این عملیات سازمان اطلاعات ملی ترکیه در خاک اوکراین عنوان کرده است: سازمان اطلاعات ملی ترکیه در حال آمادگی برای یک عملیات دیگر در اوکراین بوده و برخی افراد که نام آنان در اختیار سرویس های اطلاعاتی اوکراین قرار گرفته است، هدف این عملیات ها هستندکه میت در نظر دارد تا آنان را نیز به ترکیه بازگرداند.

لازم به ذکر است، صالح زکی ییغیت از اعضای بلند پایه جماعت گولن روز 12 جولای 2018 در اوکراین از سوی نیروهای میت دستگیر و به ترکیه بازگردانده شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102