سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر 1397  ::  18:24   

درخواست صدر برای تعلیق گفت‌وگوهای سیاسی تا زمان تحقق خواسته‌های معترضان

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رهبر جریان صدر از جریان های سیاسی عراق خواست تا زمان تحقق خواسته های تظاهرکنندگان معترض، گفت و گوهای تشکیل بزرگ ترین فراکسیون در پارلمان جدید را متوقف سازند.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر و ائتلاف انتخاباتی سائرون بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) تاکید کرد که جریان های سیاسی برنده انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته عراق باید تا زمان برآورده شدن خواسته های به حق معترضان تظاهرکننده در استان های واقع در مرکز و جنوب این کشور، گفت و گوهای میان خود برای تشکیل هم پیمانی را به حالت تعلیق دربیاورند.

صدر در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر با هشتگ "انقلاب واقعی مردم"، از جریان های سیاسی درخواست کرد علاوه بر این، یک تیم کاری جدی به همراه دولت و با هماهنگی تظاهرکنندگان معترض نیز برای تحقق خواسته های آنها تشکیل دهند.

این در حالی است که جریان های سیاسی پیروز انتخابات پارلمانی اخیر عراق همچنان در حال دیدار  گفت و گوی فشرده با یکدیگر برای هم پیمانی و تشکیل بزرگ ترین فراکسیون در پارلمان جدید این کشور هستند تا بتوانند دولت ائتلافی آینده را تشکیل دهند.

همزمان با ادامه گفت و گوهای میان جریان های سیاسی در عراق نیز، استان های مرکز و جنوب این کشور شاهد برگزاری تظاهرات مردمی گسترده است جایی که تظاهرکنندگان معترض خواستار بهبود وضعیت خدمات عمومی و همچنین پایان مشکل بیکاری و ریشه کن کردن فساد مالی در نهادهای دولتی هستند.