انتشار:  پنج‌شنبه 28 تیر  ::  19:34   

نماینده سازمان ملل خواستار پایان بازشماری دستی آرای انتخاباتی در عراق شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده سازمان ملل در عراق، خواستار پایان دادن به فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات مجلس این کشور و آغاز اقدامات تشکیل دولت جدید این کشور شد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، یان کوبیچ طی سخنانی اعلام کرد که لازم است فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق، پایان داده شده و احزاب و جریان های این کشور اقدامات عملی را برای تشکیل دولت جدید این کشور آغاز کنند.

نماینده سازمان ملل در عراق تأکید کرد که باید پروسه دمکراسی در عراق شتاب بیشتری به خود بگیرد و برای اینکه احزاب و جریان های این کشور بتوانند گفتگوهای تشکیل دولت را آغاز کنند؛ نتایج انتخابات تائید شود.

این در حالی است که انتخابات مجلس چهارم عراق 22 اردیبهشت/12 می برگزار شده و به دلیل اعتراضات برخی احزاب به نتایج آن و تأکید آنان به وقوع تخلف در این انتخابات، مجلس عراق رأی به بازشماری دستی آرای این انتخابات داده و هنوز نتایج آن تائید نشده و به همین دلیل احزاب برنده انتخابات نمی توانند، اقدامات تشکیل دولت را آغاز کنند.

وی در مورد تظاهرات اعتراضی استان های جنوب و مرکز عراق، گفت که لازم است دولت عراق برای اجرای مطالبات معترضین اقدام کند، زیرا سطح خدامت رسانی در این مناطق بسیار پایین است.