انتشار:  شنبه 30 تیر  ::  01:42   

مسئول حزب دمکرات در موصل:

نیروهای پیشمرگ بدون درگیری کنترل مناطق مورد مناقشه را در دست می‌گیرند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول شاخه حزب دمکرات کردستان در موصل، با اشاره به اینکه نیروهای پیشمرگ بر اساس یک توافق از مناطق مورد مناقشه خارج شدند؛ تأکید کرد که پیشمرگ ها به دلیل ناامنی موجود در این مناطق، بدون درگیری بازگشته و کنترل این مناطق را در دست می گیرند.

 

به گزارش کردپرس، سعید مموزینی در گفتگو با رادیو کُردی زبان نوا، گفت که وضعیت امنیتی در کرکوک و استان موصل مناطق مورد مناقشه، بسیار وخیم بوده و وقوع تظاهرات و اعتراضات در  مناطق مرکزی و جنوبی عراق نیز در کنار نبود پیشمرگ ها در منطقه، این ناامنی را تشدید کرده و احتمال بازگشت و احیای داعش در این مناطق بسیار محتمل است.

مسئول شاخه حزب دمکرات کردستان در موصل، تأکید کرد که نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان طی یک توافق از این مناطق خارج شده اند و بازگشت آنان نیز باید با توافقات لازم صورت گیرد، اما به دلیل این ناامنی ها و ضرورت بازگشت آنان، نیروهای پیشمرگ بدون درگیری به این مناطق بازخواهند گشت و کنترل مناطق کرکوک تا شنگال را در دست می گیرند.

سعید مموزینی همچنین گفت که به دلیل ناامنی و شرایط مناطق مورد مناقشه و موصل و اطراف آن و  بالا رفتن احتمال بازگشت داعش بسیاری از آوارگان این مناطق که به محل سکونت خود بازگشته بودند، بار دیگر در حال ترک این مناطق و آواره شدن در اقلیم کردستان هستند.