انتشار:  شنبه 30 تیر  ::  09:12   

سخنگوی دولت عراق:

تظاهرات به‌ کارت فشار تعجیل در تشکیل دولت تبدیل نخواهند شد

سرویس عراق و قلیم کردستان – سخنگوی دولت عراق تصریح کرد که‌ تظاهرات به‌ هیچ عنوان به‌ کارت فشاری در روند تشکیل دولت جدید تبدیل نخواهد شد.
 

به‌ گزارش کردپرس، سعد حدیثی در گفتگو با صدای آمریکا ضمن اشاره‌ به‌ این که‌ تظاهرات در برخی از استان های این کشور بیش از حد بزرگنمایی شده‌ است، این تظاهرات را در روند تشکیل دولت جدید بی تاثیر دانست.

نزدیک به‌ دو هفته‌ است که‌ تظاهرات استان های مرزکی و جنوبی عراق را فرا گرفته‌ است و بر اساس گزارش در اثر به‌ خشونت کشیده‌ شدن این تظاهرات، شماری از تظاهرات کنندگان کشته‌، مجروح و یا بازداشت شده‌ اند.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر و ائتلاف انتخاباتی سائرون که‌ در انتخابات پارلمانی 12 می 2018 عراق بیشترین تعداد کرسی ها را کسب کرد، درخواست کرد تا هنگامی که‌ مطالبات معترضان تحقق نیابد تمامی مذاکرات برای تشکیل دولت جدید متوقف شوند.

سخنگوی دولت عراق ضمن اشاره‌ به‌ این که‌ دولت، تمامی تلاش خود را برای اجرایی کردن مطالبات معترضان به‌ کار گرفته‌ است از بزرگنمایی این اعتراضات انتقاد کرد.

وی تصریح کرد که‌ تظاهرات به‌ کارت فشاری برای تشکیل دولت جدید تبدیل نخواهد شد.

این اظهارات در حالی است که‌ برخی ناظران سیاسی عراق بر این عقیده‌ اند که‌ به‌ دلیل کشمکش های سیاسی، طی سال جاری میلادی دولت جدید تشکیل نخواهد شد.