انتشار:  شنبه 30 تیر  ::  15:22   

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد:

تظاهرات روز جمعه در عراق 47 کشته و زخمی بر جای گذاشت

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی وزارت بهداشت عراق از کشته و زخمی شدن 47نفر در جریان تظاهرات روز گذشته معترضان در برخی استان های واقع در مرکز و جنوب این کشور خبر داد.

به گزارش کردپرس، سیف بدر، سخنگوی وزارت بهداشت عراق در نخستین ساعت بامداد امروز (شنبه) در گفت و گو با السومریه نیوز اعلام کرد که تظاهرات اعتراض آمیز روز جمعه در برخی استان های این کشور در مجموع 47 کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

به گفته بدر، دو نفر در استان های القادسیه در جنوب عراق و نجف اشرف در جنوب غرب این کشور جان خود را از دست دادند و 45 تن دیگر نیز در این دو استان و سایر استان های  شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز زخمی شدند که اکثریت آنها از نیروهای امنیتی هستند و بیشترشان نیز معالجه شده و بیمارستان را ترک کردند.

این در حالی است که وزارت بهداشت عراق ساعتی پیش از آن با صدور بیانیه ای تاکید کرده بود که شمار قربانیان تظاهرات روز جمعه در استان های مختلف یک کشته در استان القادسیه و 41 زخمی شامل یک نفر در این استان، 30 تن در بغداد و 10 تن دیگر در استان ذی قار در جنوب این کشور می باشد.

یادآور می شود که استان های واقع در مرکز و جنوب عراق از اوایل ماه جاری میلادی تاکنون شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز هستند و در جریان آنها نیز تظاهرکنندگان معترض بهبود وضعیت خدمات عمومی از قبیل تامین برق و آب آشامیدنی، ایجاد فرصت های شغلی و ریشه کن کردن فساد اقتصادی در نهادهای دولتی را خواستار می شوند.