سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  شنبه 30 تیر  ::  17:22

سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق:

نتایج منتشر شده از فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات عراق نادرست است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق تاکید کرد که اخبار منتشر شده در شبکه های اجتماعی در رابطه با نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور بی پایه و اساس است.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، لیث جبر، سخنگوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای ضمن اعلام این که نتایج منتشر شده در شبکه های اجتماعی از فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور نادرست و بی پایه و اساس است، از رسانه های مختلف درخواست کرد که در انتشار اطلاعات دقت داشته باشند، به منابع رسمی اطلاعات استناد کنند و برای شایعات نیز تبلیغ نکنند.

جبر در این باره خاطر نشان ساخت که کمیسیون انتخابات عراق تاکنون هیچ گونه نتایجی از فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی مراکز و شعبه های اخذ رای مورد اعتراض و شکایت در استان های کرکوک، سلیمانیه، اربیل، دهوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار، واسط، القادسیه، المثنی، ذی قار، میسان و بصره اعلام نکرده است.

به گفته سخنگوی کمیسیون انتخابات عراق، شورای کمیسیاران متشکل از قضات مامور اداره کمیسیون نتایج نهایی فرآیند در جریان بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر را پس از پایان این فرآیند در تمامی مراکز و شعبه های اخذ رای مورد اعتراض و شکایت در سراسر این کشور و همچنین مراکز و شعبه های اخذ رای خارج از کشور اعلام خواهد کرد.

این در حالی است که طی روزهای اخیر خبرهای مختلفی در رابطه با میزان تفاوت در نتایج به دست آمده از شمارش الکترونیکی آرای انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته عراق و بازشماری دستی این آرا در شبکه های اجتماعی منتشر شده بودند.