سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 31 تیر  ::  00:01

مجله تایم:

گرگ های خاکستری مزد همپیمانی با اردوغان را گرفتند

سرویس جهان- مجله تایم نوشت: حزب ناسیونالیست- افراطی حرکت ملی ترکیه با ائتلاف با رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه توانست دیدگاه های افراطی خود را در مورد کردها به وی بقبولاند و زمینه برای رشد این حزب را فراهم کند.

به گزارش کردپرس، مجله تایم در گزارشی برنده اصلی انتخابات 24 ژوئن ترکیه را حزب تندرو و ناسیونالیست حرکت ملی ترکیه یا MHP و شاخه افراطی آن موسوم به گرگ های خاکستری را دانسته است زیرا این حزب با القاء دیدگاه های خود به رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه این کشور، توانست سرکوب کردها، مهم ترین ایده خود را توسط اردوغان به اجرا بگذارد و آراء حزب را به دو برابر افزایش دهد.

به نوشته تایم، رجب طیب اردوغان در واقع دیدگاه ها و رویکرد حزب حرکت ملی ترکیه را که در جریان انتخابات با ائتلاف با وی نیاز به برگزاری دور دوم انتخابات را از بین برد، به اجرا گذاشته است زیرا وی به سرکوب کردها در داخل و خارج ترکیه پرداخته و در راستای قدرتمند تر کردن ارتش ترکیه گام بر می دارد.

به نوشته این مجله، در واقع وضع تا این حد به وفق مراد حزب حرکت ملی ترکیه نبوده زیرا با وجودی که اردوغان از آنها برای کابینه استفاده نکرد اما به لطف اخراج هزاران نفر پس از کودتای نافرجام ترکیه، فرصت های شغلی زیادی نصیب هواداران این حزب افراطی شده است.

تایم همچنین اشاره کرد که حزب حرکت ملی ترکیه با ائتلاف با اردوغان و به اجرا گذاشتن دیدگاه های خود توسط وی موفق شد تعداد آراء خود را در انتخابات نسبت به پیش بینی ها دو برابر کند.

کد خبرنگار:40101