سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  یک‌شنبه 31 تیر 1397  ::  12:57   

گروه رسانه ای سافرپ آمریکا:

آمریکا به دنبال مدرن سازی نیروی پیشمرگ است

سرویس جهان-  به نوشته سایت سافرپ آمریکا، این کشور قصد دارد با آموزش نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و تجهیز آنها به سلاح های مدرن، نسبت به بروز کردن این نیروی کردی در عراق اقدام کند.

به گزارش کردپرس، گروه رسانه ای سافرپ آمریکا که توسط نظامیان سابق آمریکا اداره می شود، در گزارشی نوشت: کشور آمریکا در حال مدرن کردن نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان است و این اقدام را با تجهیز و آموزش چند تیپ از نیروهای وابسته به وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان آغاز کرده است.

این رسانه به نقل از مقامات وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان نوشت: امسال نیز دو تیپ دیگر از نیروهای پیشمرگ به برنامه تجهیز و آموزش نظامی نیروهای پیشمرگ اضافه خواهند شد.

مقامات وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان گفته اند برنامه آموزش و تجهیز تیپ های سوم و چهارم نیروهای وابسته به وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان بر اساس وامی است که به عراق تعلق گفته است اما نخست وزیر عراق تاکنون فقط با ارسال خودروهای سوخت رسان و آمبولانس موافقت کرده است و از ارسال اسلحه به اقلیم کردستان برای تجهیز این نیروها خودداری کرده است.

این سایت گفته است آمریکا می تواند نخست وزیر عراق و دیگر مقامات این کشور را برای ارسال تسلیحات به اقلیم کردستان متقاعد کند.

به نوشته این سایت، یکی از مشکلات اصلی نیروهای نظامی و امنیتی در اقلیم کردستان متحد نبودن این نیروهاست به طوری که هم اکنون سه نوع نیروی نظامی شامل نظامیان وابسته به حزب دموکرات کردستان، نیروهای نظامی وابسته به حزب اتحادیه میهنی و نیروهای وابسته به وزارت پیشمرگ دولت اقلیم کردستان وجود دارد.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#نیروهای پیشمرگ
#آمریکا