انتشار:  یک‌شنبه 31 تیر  ::  16:04   

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیارن در مجلس

راه های کردستان قتلگاه است/ وزیر راه و شهرسازی استعفا دهد یا استیضاح شود

سرویس کردستان- نماینده مردم سنندج در مجلس گفت: وزیر راه و شهرسازی درخصوص حادثه اتوبوس سنندج باید استیضاح شده یا استعفا دهد.

 به گزارش کرد پرس به  نقل از خانه ملت، سیدمهدی فرشادان  در نشست علنی امروز (یکشنبه 31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: سانحه تصادف اتوبوس سنندج و مرگ 11 نفر به حدی دردناک بود که زبان از بازگویی آن عاجز است. این تراژدی در سوختن مسافران در میان شعله های آتش آنقدر وحشتناک بود که کشور را در شک و ماتم فرو برد. در این رابطه می طلبد وزیر راه و شهرسازی استعفا دهد یا استیضاح شود و این کمترین خواسته من به عنوان وکیل مردم کردستان است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از اینکه مردم پیام تسلیت نمی خواهند، بلکه صداقت و عمل می خواهند، افزود: توسعه راه های کردستان به پول و اعتبار نیاز دارد و مدیریت ایمنی راه ها مطالبه مردم است، شما باید کردستان را به صورت ویژه ببینید.

فرشادان با بیان اینکه سایر کشورها برای روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات از کمربندی و کنارگذر به صورت تونل بهره می برند، افزود: متاسفانه در کردستان احداث کنارگذر سنندج با توپوگرافی مناسب و اقلیمی حاکم برای تیم کاری راه و شهرسازی طلسم و برای مردم به رویا تبدیل شده است. اگر نمی توانید یا نمی خواهید عملیات اجرایی آن را به سرانجام برسانید، با میز وزارت راه و شهرسازی خداحافظی کنید.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به این دلیل بر روی کنارگذر اصرار داریم، زیرا وضعیت هندسی محل فاجعه نامناسب و دارای شیب غیراستاندارد است. از سویی احداث کنارگذر خود بخشی از قطعات کریدور شمال به جنوب است. در این رابطه احتمال رخ دادن فاجعه ای دیگر در شهر کامیاران می رود و به وزیر راه و شهرسازی هشدار می دهم. بارها برای توسعه راه های کردستان از تریبون مجلس فریاد زدیم، اما متاسفانه مسئولان راه و شهرسازی به این امر توجهی نکردند. بدون کوچکترین مماشات طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را پیگیری خواهم کرد، زیرا راه های کردستان قتل گاه و غسالخانه انسانی است و مسببان این امر کسانی هستند که از آب گل آلود ماهی می گیرند.