انتشار:  دوشنبه 1 مرداد  ::  15:58   

نماینده مردم سنندج در مجلس:

سهم مردم سنندج از کارخانه پتروشیمی تنها دود است

سرویس کردستان- نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه سهم مردم سنندج از کارخانه پتروشیمی تنها دود است،گفت:ارزش افزوده معادن نصیب سنندجی‌ها نمی‌شود.

به گزارش کرد پرس، سید احسن علوی  درباره  وضعیت  اشتغال  در استان کردستان، به خانه ملت گفت: بسیاری از  کشورهای توسعه یافته برای قرار گرفتن در مسیر توسعه  متمرکز بر عرصه صنعت شدند تا بتوان با بهره وری اقتصادی فرآوری از محصولات معدنی  را در دستورکار قرار داد.

نماینده  مردم سنندج درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:با وجود ظرفیت‌های بی شمار استان در حوزه معادن طلا، منگنز، سنگ آهن و غیره،متاسفانه ارزش افزوده در این حوزه نصیب مردم سنندج نمی‌شود.

وی داد:سهم مردم از کارخانه پتروشیمی در سنندج تنها دود،گردو خاک و تردد ماشین آلات برای حمل تولیدات کارخانه است و ازهمین رو و متاسفانه تقریبا نیروی کار از کردستان  تامین نمی‌شود،بلکه نیروی کار در این کارخانه‌ها از دیگر مناطق کشور  می آیند.

علوی بابیان اینکه علیرغم تذاکراتی که درموضوع وضعیت نامناسب جاده‌ها به مسئولان ذی ربط  داده ایم،اما متاسفانه  تمهیدات کارآمدی برای رفع مشکلات جاده‌ها در  این حوزه انتخابیه تدارک دیده نشده است،تصریح کرد:با تکمیل راه آهن در سنندج و  بهسازی جاده ای  در استان کردستان  با توجه به شرایط مرزی بودن این  استان،می توان تبادلات تجاری در مناطق  مذکور را توسعه داد.

 عضوهیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس بابیان اینکه سهم مردم سنندج از کارخانه پتروشیمی تنها دود است،یادآورشد:ارزشافزوده معادن نصیب  استان کردستان نمی شود،بنابراین از مسئولان باید پرسید این چه نوع نگاهی است که به مردم کردستان دارید.