سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  پنج‌شنبه 11 مرداد  ::  14:04

وزیر کشور در ارومیه

سیاست اقتصادی دولت تقویت تجارت خارجی است

سرویس آذربایجان غربی- وزیر کشور در ارومیه با اشاره به تحریم های یک جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: سیاست اقتصادی دولت، تقویت تجارت خارجی جهت مقابله با این تحریم های ناجوانمردانه است.

به گزارش کردپرس، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی سرو در 55 کیلومتری ارومیه گفت: نقش استان های مرزی در توسعه تجارت خارجی بی بدیل است و از این رو توسعه این مناطق مورد توجه دولت قرار دارد.

وی با اشاره به مشکلات مناطق مرزی افزود: این مشکلات از نزدیک بررسی  می شوند و راهکارهای لازم برای حل موانع موجود نیز ارائه  می شود. همچنین هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های توسعه مناطق مرزی وجود ندارد.

رحمانی فضلی ادامه داد: هیچ گونه محدودیتی چه از لحاظ تعداد طرح و چه از لحاظ مبلغ طرح وجود ندارد و بانکها موظف به پرداخت تسهیلات هستند.

وی اظهار داشت: مردم منطقه مرزی سرو درگیر برخی مشکلات معیشتی هستند و فرماندار ارومیه جهت پیگیری سریع موضوع و رفع موانع اشتغال در منطقه مامور شده است.

وزیر کشور گفت: اشتغال پایدار مرزنشینان در اولویت دولت است و تلاش می شود از طریق اجرای طرحهای اقتصادی، کشاورزی و خدماتی به نتیجه دلخواه برسد.

وی همچنین با تاکید بر توسعه تجارت مرزی گفت: در شرایط کنونی که بحث تحریم ها را در پیش داریم استانهای مرزی باید با احساس مسئولیت بیشتر برای افزایش مبادلات مرزی با کشورهای همسایه اقدام کنند که بزودی سیاست های جدید به آنها ابلاغ خواهد شد.

رحمانی فضلی همچنین درباره رفع مشکلات مرز سرو تصریح کرد: در جلسه مشترکی با مدیران ارشد استان، مسئولان محلی و سران عشایر به نتایج خوبی دست یافتیم و به زودی از طریق وزارت کشور و استانداری آذربایجان غربی اقدامات مناسبی در خصوص سرعت در اجرای پروژه پایانه مسافری سرو، توسعه بازارچه مرزی، رفع مشکلات گمرکی و رفت و آمدهای مرزی مرزنشینان صورت خواهد گرفت.

وزیر کشور همچنین  در بازدید از پایانه مرزی سرو در نشستی صمیمی با سران عشایر و روحانیان منطقه در جریان مشکلات مردم قرار گرفت.