سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  جمعه 12 مرداد  ::  17:49

رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر در گفتگو با کردپرس:

درمانگاه تخصصی هلال احمر پیرانشهر تا پایان مردادماه سال جاری به پایان خواهد رسید

سرویس آذربایجان غربی _ رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر از اتمام احداث درمانگاه تخصصی هلال احمر این شهرستان تا پایان مردادماه سال جاری خبر داد.

سلیمان فرازمهر، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر در گفتگو با خبرنگار کردپرس ضمن اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با تلاشها و رایزنی های صورت گرفته با مسئولان ذیربط و در راستای رفع محرومیت پزشکی شهرستان پیرانشهر اقدامات اولیه احداث درمانگاه تخصصی هلال احمر شهرستان پیرانشهر شروع شده است.

وی ادامه داد: در صورت عدم مشکلات پیش بینی نشده و همچنین تأمین اعتبارات لازم این درمانگاه تا پایان مردادماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

 فرازمهر در ادامه سخنان خود با اشاره به این نکته که درمانگاه تخصصی هلال احمر در بخشی از ساختمان مرکزی این اداره احداث خواهد شد، اضافه کرد : با توجه به اینکه درمانگاه مورد نظر در خود ساختمان هلال احمر پیانشهر احداث خواهد شد خوشبختانه از نظر تأمین زمین مورد نیاز درمانگاه هیچ گونه مشکلی نداریم و اکنون در مرحله اول برای شروع بکار این درمانگاه مبلغ 30 میلیون تومان تأمین اعتبار شده است که با ادامه عملیات روند تزریق هزینه های لازم انجام خواهد شد.     

رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزهای صورت گرفته قرار بر این است که این درمانگاه تخصصی در زیربنای 650 متر مربع احداث شود که شامل بستری زنان و مردان، تخت های تحت نظر ، و اتاق پزشک و ... می باشد.

 این مسئول پیرانشهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این موضوع که اولویت جذب نیروی انسانی در درمانگاه هلال احمر پیرانشهر جذب امدادگران و نیروهای داوطلب فعال و با تجربه می باشد، عنوان کرد: مقدمات لازم جهت جذب نیروی کار هم انجام شده و با توجه به اینکه در مرحله اول سه برابر ظرفیت پذیرش افراد متقاضی معرفی خواهند شد فعلا 18 نفر در دو بخش خواهران و برادران جهت تشکیل و بررسی پرونده و انجام مراحل تأئید صلاحیت عمومی و تخصصی به مراجع ذیصلاح معرفی شده اند تا در نهایت 6 نفر از آنها جهت انجام مراحل اداری و خدماتی در درمانگاه تخصصی هلال احمر پیرانشهر بکار گیری شوند.   

وی همچنین از تلاش برای تأسیس داروخانه هلال احمر پیرانشهر هم در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: سعی خواهد شد پس از اتمام درمانگاه تخصصی و جذب پزشکان متخصص در این درمانگاه ، اقدام به راه اندازی داروخانه هلال احمر هم کنیم که در صورت انجام این مهم می توانیم شاهد تحول بسیار چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان پیرانشهر باشیم.