سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  شنبه 13 مرداد  ::  09:10

معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی بوکان

سرویس آذربایجان غربی- نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی بوکان 11 مرداد با معرفی نمایشنامه های برتر این جشنواره به کار خود پایان داد.

به گزارش کردپرس، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی شامگاه پنج شنبه (۱۱مرداد) با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، مسئولان شهرستانی و هنرمندان و نویسندگان از شهرهای مختلف کردنشین و علاقه مندان به نمایشنامه نویسی در سالن سیمرغ بوکان برگزار شد.

در این مراسم از بین 68 اثر ارسال شده به دبیرخانه نفرات و نمایشنامه های برتر انتخاب شدند.

رتبه اول نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی با اهدای دیپلم افتخار، جایزه نقدی، تندیس جشنواره و چاپ اثر به نمایشنامه «هه موومان باشین» نوشته «باقر سروش» از بیجار تعلق گرفت.

رتبه دوم، با اهدای دیپلم افتخار، جایزه نقدی، تندیس جشنواره و چاپ اثر به نمایشنامه «پانکییه کان» نوشته «صابر نیکبخت» از سنندج و رتبه سوم با اهدای دیپلم افتخار، تندیس جشنواره، جایزه نقدی و چاپ اثر به نمایشنامه «خانووی سیهه م» نوشته «تریفه کریمیان» از سقز اهدا شد.

گفتنی است؛ هر سه اثر برگزیده نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کردی در کتابی با عنوان 'هه موومان باشین' با شمارگان یک هزار جلد به چاپ رسیده است.

در مراسم اختتامیه همچنین مطابق آرای برگزیدگان جشنواره آثار «بهروز اسراری» از بوکان، «محمد سعید فرازمرد» از کرمانشاه و «غلامرضا همتیان» از بیجار و در بخش اقتباس نیز نمایشنامه «درویش عودی» اثر «رسول بنگین» از ارومیه و «چریکه ی چیای هالوز»نوشته «بختیار پنجه ای» از مهاباد مورد تقدیر قرار گرفت.

در این مراسم دکتر خسرو سینا از مهاباد، دکتر فارس باقری از بیجار و رحیم عبدالرحیم زاده از بوکان داوری آثار نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی بوکان را به عهده داشتند.