سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 14 مرداد  ::  10:32

پیشنهاد رئیس ارتش روسیه به آمریکا با موضوع همکاری در سوریه

سرویس سوریه - والری گراسیموف، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح روسیه در نامه ای به جوزف دانفورد، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا پیشنهاد همکاری در خصوص مسئله آوارگان سوری و پاکسازی مین های زمینی در سوریه را به آمریکا داده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع روسیه با تایید نامه والری گراسیموف، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح روسیه به جوزف دانفورد، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا عنوان کرده است: رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح روسیه یک نامه محرمانه به ارتش آمریکا فرستاده است. در این نامه به آمریکا پیشنهاد شده است در خصوص وضعیت آورگان سوریه در کمپ روهبان واقع در مرزهای سوریه – عراق و همچنین مسئله پاکسازی مین های کار گذاشته شده در این منطقه همکاری مشترک صورت بگیرد.

وزارت دفاع روسیه با یادآوری اظهارات ژنرال دانفورد بعد از دیدار ترامپ – پوتین در هلسینکی مبنی بر همکاری با طرف های روسی در خصوص سوریه عنوان کرده است: ستاد فرماندهی نیروهای مسلح روسیه پیشنهاداتی به طرف های آمریکایی خود در خصوص مسئله پناهندگان به خصوص کمپ روهبان در مناطق کنترلی آمریکا و همچنین پاکسازی مین ها داده است. همچنین در خصوص پاکسازی رقه از مین ها و هماهنگی با دولت مرکزی سوریه نیز راهکارهایی پیشنهاد شده است.

 

کد خبرنگار: 30102