سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 14 مرداد  ::  13:18

الهام احمد:

نیروهای دولت مرکزی نباید وارد شمال سوریه شوند

سرویس سوریه - الهام احمد رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به این که نیروهای دولت مرکزی نباید وارد شمال سوریه شوند عنوان کرده است: YPG و ارتش دموکراتیک سوریه تمامیت ارضی سوریه را به رسمیت می شناسند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری کردستان24، الهام احمد رئیس مشترک مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به این که همچنان بر حل و فصل دموکراتیک بحران سوریه پافشاری می کنیم عنوان کرده است: کردها اداره خودمختاری را پذیرفته اند و در صورت رسیدن به توافق در این خصوص تمام حقوق بخش ها و اقلیت های مختلف در سوریه تامین خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به مواضع سفت و سخت دولت مرکزی در تداوم سیستم مرکزگرایی عنوان کرد: اقدامات در این خصوص باید گام به گام برداشته شود. مذاکرات با دولت مرکزی همچنان ادامه دارد. این مذاکرات برای توقف یافتن خونی است که در سوریه جاری شده است.

الهام احمد تصریح کرد: ارتش دموکراتیک سوریه و یگان های مدافع خلق YPG تمامیت ارضی سوریه را به رسمیت می شناسد و به پروژه احقاق حقوق ملت ها، دموکراسی و سیستم فدرالیته در سوریه خدمت می کنند. دولت مرکزی نباید به این خطا بیفتد که یک بار دیگر به کردستان سوریه بازگردد. زیرا مردم منطقه در 7 سال به خوبی فهمیده اند که چگونه از خود دفاع کنند. بنابراین نیروهای دولت مرکزی نباید به منطقه شمال سوریه وارد شوند.

 

کد خبرنگار: 30102